Müteahhitler işi bırakıyor

Son iki yıldır inşaat maliyetlerinin artması en çok kamu ihalesi alan müteahhitleri etkiledi. İl merkezinde Emniyet Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binaları inşaatlarını yapan müteahhitler işleri durdurdular.

Müteahhitler işi bırakıyor
Müteahhitler işi bırakıyor Admin
Bu içerik 2393 kez okundu.

Piyasadaki ekonomik krizden inşaat işiyle uğraşan müteahhitlerde etkilendi. Özellikle san aylarda Dolar ve Euro’da artışın önlenememesi inşaat sektörünü de olumsuz etkiledi. İnşaat sektörünün olmazsa olması olan demir ve çimento başta olmak üzere inşaat malzemelerine üst üste gelen zamlara işçilik girdilerinin de eklenmesi müteahhitleri yatırım yapamaz hale geldi.

KAMU İNŞAATLARI  YARIM KALDI

Kamu ihalelerini alan firmalar inşaat sektöründeki artışlardan dolayı almış oldukları ihalelerini tamamlayamaz oldular. Zararına iş yapmak istemeyen müteahhitler hükümetin çıkarmış olduğu genelge doğrultusunda işlerini yarıda bırakıyorlar. İlimizde temelleri atılan ve ya yapımı bitme aşamasına gelen Emniyet Müdürlüğü hizmet binası başa olmak üzere, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Hoca Ahmet Yasevi ilk ve ortaokulu, Atatürk İlkokulu ile kent meydanında bulunan tarihi Zafer Müzesinin restorasyon işini alan müteahhitler maliyetlerdeki artışlardan dolayı işlerini durdurdukları öğrenildi.

ODAK ÖZEL HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasak ilgiyi arttırdı
Yasak ilgiyi arttırdı
Asfalt sezonu başladı
Asfalt sezonu başladı