ATSO’YA 4 PLAKET, 1 ÖDÜL

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Hizmet Şeref Belgesi ve Plaketleri ile Proje Ödül Töreni’nde ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO Meclis Üyeleri ve TOBB Delegeleri Adnan Demirel, Ahmet Karakol ve Metin İplikçioğlu’na 10 Yıl Hizmet Şeref Plaketi verildi. ATSO, güneş enerjisi ve Yeşil Bina projesi ile de Proje Yarışması’nda kategorisinde ilk 5’e kalarak ödül aldı.

ATSO’YA 4 PLAKET, 1 ÖDÜL
ATSO’YA 4 PLAKET, 1 ÖDÜL Admin
Bu içerik 514 kez okundu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Hizmet Şeref Belgesi ve Plaketleri ile Proje Ödülleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın da katılımıyla TOBB Konferans Salonu’nda sahiplerine verildi. Törene ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO Meclis Üyeleri ve TOBB Delegeleri Adnan Demirel, Ahmet Karakol, Halit Özutku, Metin İplikçioğlu, Mehmet Tamer Günel, Mustafa Şükrü Genelioğlu, TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Berna Tokman ve TOBB Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Mustafa Özkan ve ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol katıldı.

Proje fabrikası olduk

Törende bir konuşma yapan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Oda ve Borsa proje yarışmasında finale kalanları ve camiaya uzun süredir hizmette bulunan delegeleri ödüllendirdiklerini hatırlatarak, “Bu tabloyla hepimiz iftihar edelim. Odalarımız-Borsalarımız adeta proje fabrikası haline geldi. Çalışıyor, üretiyor, şehirlerine yeni eserler kazandırıyor, üyelerimize daha çok hizmet sunuyorlar. Sadece yurt içinde değil, dışarda da bayrağımızı dalgalandırıyorlar. ICC’de, CACCI’de, dereceye giren, en iyi proje ödülleri kazanan, çok sayıda Oda-Borsamız ve kadın girişimcimiz var. Camiamızın ulaştığı bu seviye sizlerin eseri. Hepinizle ayrı ayrı iftihar ediyorum” dedi.

Enflasyon olumsuz etkiledi

Hisarcıklıoğlu, “Hepimizin malumu, Ağustos 2018’den bu yana ekonomi yavaşladı. Paramızdaki değer kaybı, yükselen faizler ve enflasyon hepimizin işini olumsuz etkiledi. Şimdi seçimleri geride bıraktık.4 yıllık seçimsiz bir döneme giriyoruz. Bu dönemde Türkiye'nin ilk gündem maddesi ‘ekonomi’ olmalı. Zira atılacak çok adım, yapılacak çok iş var. Bu dönem, huzur dönemi olmalı. Bu dönem, yapısal reformlar dönemi olmalı. Bu dönem, daha zengin ve kalkınmış bir Türkiye için el ele çalışma dönemi olmalı. Türkiye çok güçlü bir ülke. Yeter ki ayrımız, gayrımız olmasın. Yeter ki birbirimizi ötekileştirmeyelim. Hep birlikte kucaklaşalım. Bu tabloyu Türkiye'de egemen kılarsak, şikâyet ettiğimiz birçok sorun ortadan kalkacaktır. O yüzden diyoruz ki: “Birliğimiz ebedi, gündemimiz ekonomi!” diye konuştu.

Serteser teşekkür etti

Konuşmaların ardından ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO Meclis Üyeleri ve TOBB Delegeleri Adnan Demirel, Ahmet Karakol ve Metin İplikçioğlu’na 10 Yıl Hizmet Plaketleri, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve TOBB Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından verildi.  Tören’de TOBB Proje Ödülleri de sahiplerini buldu. Genel Kategori’de güneş enerjisi ve Yeşil Bina projesi ile ilk 5’e kalan ATSO adına ödülü Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser aldı. Tören hakkında değerlendirmede bulunan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “Benimle birlikte Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde 10’uncu yılını tamamlayan Adnan Demirel, Ahmet Karakol, Metin İplikçioğlu’nu tebrik ediyorum. 4 tane 10 yılı dolduran delegelerimiz için Hizmet Plaketi aldık. Ayrıca daha çok önemsediğimiz konu şudur: Odamız, projesi başarılı bulunan 40 Oda içine girdi. 550 kilowatt’lık güneş enerjisi santralimiz var, bununla birlikte Yeşil Bina Sertifikası’na başvurduk. Bu projemiz, kategorisinde 5 aday arasına girdi. Bundan dolayı da bir plaket aldık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasak ilgiyi arttırdı
Yasak ilgiyi arttırdı
Asfalt sezonu başladı
Asfalt sezonu başladı