AFTES Teknoloji sergisi açıldı

Afyonkarahisar’da 14 lisenin katıldığı ‘Teknoloji Sergisi’ Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde açıldı. Açılış nedeniyle düzenlenen törende halk oyunları gösterisi yapıldı.

AFTES Teknoloji sergisi açıldı
AFTES Teknoloji sergisi açıldı Admin
Bu içerik 602 kez okundu.

Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri tarafından hazırlanan Afyonkarahisar Teknoloji Sergisine İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’ın yanı sıra Şuhut Kaymakamı  Nurullah Kaya, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Murat Peker, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı  Mevlüt Çınar, Şube Müdürleri  Hikmet Tuncer, Gürbüz Bıdık, Mustafa Koçak, okul müdürleri  öğretmen ve öğrenciler katıldı.

136 ürün sergileniyor

 

Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen sergide açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın; “Günümüzde kıyasıya rekabetin yaşandığı dünyada ülkelerin ayakta kalmalarının tek yolu; bilim sanayi ve teknolojide Milli teknoloji ve milli sanayiden geçmektedir. Sanayi üretiminin vazgeçilmezi ise nitelikli mesleki eğitimdir. Mesleki ve Teknik Anadolu liselerimiz ortak çalışmalar yaparak AFTES sergisini hazırladı. Bu sergi de; ilimiz merkezinde bulunan Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde eğitim verilen 28 alanda üretilen toplam 136 ürün sergilenmektedir. Bu sergin amacı; İlimizdeki Mesleki ve Teknik Eğitim okullarının neler yapabildikleri tanıtmak, ileride neler yapabileceklerini göstermek ve meslek liselerimizin görünürlüğünü artırmaktır”

ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drone ile denetim
Drone ile denetim
Polise kürekle saldırdı
Polise kürekle saldırdı