Rektörü ziyaret ettiler

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. Mehmet Karakaş’a “Hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.

Rektörü ziyaret ettiler
Rektörü ziyaret ettiler Admin
Bu içerik 335 kez okundu.

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. Mehmet Karakaş’a “Hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu. Ziyarete ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO Meclis Başkan Yardımcısı Mustafa Asım Bozca, ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Mustafa Gül ve Ahmet Şükrü Köse, ATSO Meclis Divan Katip Üyesi Osman Erdem, ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muammer Türker, ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Anlıak, Akif İşbilir, Hacı Sait Evrenkaya, Hayrettin Güzbey ve Yücel Albay katıldı. Afyon-Uşak Zafer Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Tuğrul Kandemir de ziyarette hazır bulundu.

Sanayi-üniversite işbirliği

Ziyarette konuşan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “Yeni görevinizde başarılar diliyoruz. Sizin Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü olarak atanmanızdan dolayı ziyadesi ile memnun olduk. Siz bizi tanıyorsunuz, biz sizi tanıyoruz. Önceki dönemlerde olduğu gibi bu dönem de Meclisimiz ve Yönetim Kurulumuz sizin yanınızda. Sanayi-Üniversite birliğinde Teknokent’te birlikteyiz. Biz de destek olduk, Üniversitemiz de bize destek oldu. Sizin de bizimle birlikte olduğunuzu biliyoruz. Bu atama, sevindirici bir atamaydı; hayırlı uğurlu olsun. Başarılar diliyorum” dedi. ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci de “Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisim ve şahsım adına yeni göreviniz dolayısıyla sizleri kutluyorum. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Mevcutta olan Üniversite-Sanayi işbirliğinin sizlerle artarak devam edeceğinden eminim. Görevinizde başarılar dilerim” şeklinde konuştu.

3 temel odak öne çıkıyor

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş da Üniversite-Sanayi işbirliğinin önemine dikkat çekti. Karakaş, “Biz Kent-Üniversite-Sanayi işbirliğine önem veriyoruz. Mustafa Solak Hocamız ile birlikte bir ivme yakaladık. Bu ivmeyi biz yükseltmek istiyoruz. Üniversitemiz ayrıldı, daha önce tıp ağırlıklı bir gelişim göstermiştik. Diğer birimleri ihmal etmedik ama, ağırlık oraya verilmişti. Bundan sonra biz, Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde hangi odaklar öne çıkabilir diye baktığımızda, bizim önümüze 3 birim çıkıyor: Mühendislik alanları, Veterinerlik alanı ve Turizm alanı. Biz bu üçüne özel önem vereceğiz. Bu alanlarda nasıl işbirliği yapabileceğimizi düşüneceğiz, istişare edeceğiz. Derdimiz, Afyonumuz’a ve ülkemize katma değer kazandırmaktır” ifadelerini kullandı.

Eğitimde nitelik artacak

Araştırma ve eğitimin kalitesinin artması için de gayret göstereceklerini kaydeden Karakaş, şöyle devam etti: “Tabii ki bizim esas amacımız araştırma ve eğitim. Bu alanda da kaliteyi artırmayı önceleyeceğiz. Şimdiye kadar biz yatırımlarımızı bina, altyapı, alet ve edevata yönlendirdik. Artık kaliteye, araştırmaya, eğitime para harcamayı öğrenmemiz gerekiyor. Bunun sınırlarını zorlayacak tarzda bir yönetim gerçekleştireceğiz. Eğitim ve araştırmada kalite, sayıyı artırma, niteliği artırma, işbirliğini artırma gayesinde olacağız.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasak ilgiyi arttırdı
Yasak ilgiyi arttırdı
Asfalt sezonu başladı
Asfalt sezonu başladı