AFRAY çok uygun

TCDD 7. Bölge Başmüdürü Adem Sivri, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in seçim vaatlerinden olan AFRAY Projesi hakkında ODAK’a önemli açıklamalarda bulundu. Sivri, “AFRAY demiryollarımızı için çok uygun bir proje. Biz burada dezavantajı avantaja çeviriyoruz” dedi.

AFRAY çok uygun
AFRAY çok uygun Admin
Bu içerik 3351 kez okundu.

AK Parti’den Afyonkarahisar Belediye Başkanı seçilen Mehmet Zeybek’in seçim vaatleri arasında yer alan AFRAY Projesi hakkında ODAK’a özel açıklamalarda bulunan TCDD 7. Bölge Başmüdürü Adem Sivri, bu proje ile demiryolunun potansiyelini en iyi şekilde kullanacaklarını söyledi. AFRAY’ın demiryolları için çok uygun bir proje olduğunu dile getiren Sivri, “Biz bu proje ile dezavantajı avantaja çeviriyoruz ve potansiyelimizi kullanmış oluyoruz” dedi.

Protokol yapılacak

Şahitler Kayası’nın olduğu bölgeye bir lojistik merkez kuracaklarını söyleyen Başmüdür Adem Sivri, “Proje kapsamında Şahitler Kayası’nın bulunduğu 300 bin metrekarelik alana bir lojistik merkez kuracağız. Çayırbağ’dan Şahitler Kayasına ikinci bir hat yapılacak. Proje Afyonkarahisar Tren Garına kadar gelecek. Park Afyon’un oraya da bir tane istasyon yapmayı planlıyoruz” dedi. AFRAY’ın işletmesi hakkında da bilgiler aktaran Sivri, “Trafik yönetimi Devlet Demiryolları olarak bizde olur. İşletmesi ise Afyonkarahisar Belediyesi’nde olur. Belediye ile bir protokol yapılacaktır” ODAK ÖZEL/Ahmet IŞIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasak ilgiyi arttırdı
Yasak ilgiyi arttırdı
Asfalt sezonu başladı
Asfalt sezonu başladı