Çıtayı yukarıya çıkaracağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Mehmet Karakaş, görevini eski Rektör Prof. Dr. Mustafa Solak’tan devir aldı.

Çıtayı yukarıya çıkaracağız
Çıtayı yukarıya çıkaracağız Admin
Bu içerik 741 kez okundu.

AKÜ Rektörlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen devir teslim törenine Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş yanı sıra her iki üniversitenin rektör yardımcıları, fakülte dekanları ve idari kadro katıldı. Törende görevini devir eden Prof. Dr. Mustafa Solak, bir konuşma yaptı. AKÜ’de yeni bir dönemin başlangıcını yaşadıklarını belirten Solak, yeni Rektör Prof. Dr. Karakaş’a görevinde başarılar diledi.

Kendisinden çok şey öğrendim

Yeni Rektör Karakaş da, Rektör Prof. Dr. Mustafa Solak’tan çok şey öğrendiğini ifade ederek, “1993 yılından itibaren başladığım çalışma hayatıma Cumhurbaşkanımızın tarafıma tevdi etmiş olduğu görevime rektör olarak devam edeceğim. Tabi ki, bu 26 yıllık süreyle anlatacağımız çok şey var, ama bugünün anlamı farklı. Devir teslim törenimiz var. Sayın Rektörüm Prof. Dr. Mustafa Solak, üniversitemize hizmet ediyor. Son 8 yıl ise rektörlük görevini sürdürdü. Bu 8 yıl içerisinde önce rektör danışmanlığı, dekanlık ve rektör yardımcılığı görevlerinde bulundum. Bu süre içerisinde kendisinden çok şey öğrendim”

Zorlu süreçten geçtik

Rektör Karakaş, “İş takibi ayrıntılar üzerinde incelikli duruşu ve karar alırken istişareye önem vermesi önemli kritik kararları alması gibi sayabileceğimiz birçok konu hakkında kendisinden çok şey öğrendik. Bu süre içerisinde Rektörümüz üniversitemize çok katkıları oldu. Gerek fiziki altyapı olsun, gerek akademik süreçlerle ilgili olsun aynı zamanda rektörlük yaptığı dönem Türkiye’nin zorlu bir sürecini içeriyordu. Bu zorlu süreci yine hep birlikte sürdürdük. Ben hocama üniversitemize verdiği hizmetten dolayı çok teşekkür ediyorum. Üniversite ile şehir arasında ilişkide yeni bir dönem açıldı. Biz bu süreci önümüzdeki dönemde aynen devam ettirmek istiyoruz. Bir çıta daha yukarı çıkarmaya çalışacağız” dedi. Konuşmaların ardından eski Rektör Solak’a yeni Rektör Karakaş tarafından hizmetlerinden dolayı plaket takdim edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Maske dağıtımı sürüyor
Maske dağıtımı sürüyor