Avukata 1 yıl disiplin cezası

Afyonkarahisar Barosu Disiplin Kurulu tarafından disipline sevk edilen Avukat Emre Çakmaktepe’ye bir yıl meslekten men cezası verdi. Ceza uygulanmaya başlandı. Avukat Emre Çakmaktepe sürenin bitimine kadar avukatlık mesleği yapamayacak.

Avukata  1 yıl disiplin cezası
Avukata  1 yıl disiplin cezası Admin
Bu içerik 3418 kez okundu.

Afyonkarahisar Barosu Disiplin Kurulu örnek bir karara imza attı.  Yasa dışı terör örgütü FETÖ ile geçmişte bağlantısı olan Emre Çakmaktepe’ye bir yıl meslekten men cezası verdi. Avukat Çakmaktepe bir yıllık cezasının henüz tamamlanmamasından dolayı mesleğini icra edemiyor. ODAK’ın edindiği bilgiye göre olay şöyle gelişti. Yasa dışı terör örgütü FETÖ’nün 15 Temmuz’da giriştiği başarısız darbe girişimi sonrasında geçmişte örgütle bağlantısı olan Avukat Emre Çakmaktepe terör suçluları için çıkartılan etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak için emniyete giderek ifade verdi. Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan Avukat Çakmaktepe’ye mahkeme adalete yardımcı olduğu için pişmanlık hükümlerini uygulayarak beraatine karar vermişti.

BAROLAR BİRLİĞİ CEZAYI İNDİRDİ        

Afyonkarahisar Baro yönetimi FETÖ ile bağlantısı olan ve yargılanıp ceza alan avukatların dosyalarını Baro Disiplin Kuruluna sevk etti. Disiplin Kurulu FETÖ ile bağlantıları mahkeme kararı ile kesinleşen avukatlar hakkında disiplin hükümlerini uygulayarak meslekten men ettirirken, Emre Çakmaktepe’ye de bir yıl meslekten men cezası verdi. Türkiye Barolar Birliğine karar için itiraz eden Avukat Çakmaktepe’nin cezasını Türkiye Barolar Birliği 6 aya indirdi. Bunun üzerine Afyonkarahisar Baro Yönetimi Afyonkarahisar İdari Mahkemesine itirazda bulundu. İdari Mahkeme Barolar Birliğinin 6 aya indiren kararını iptal ederek, Afyonkarahisar Barosu Disiplin Kurulunun vermiş olduğu bir yıl meslekten men cezasını onadı.

escort halkalı

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasak ilgiyi arttırdı
Yasak ilgiyi arttırdı
Asfalt sezonu başladı
Asfalt sezonu başladı