Saygın bir meslek için

Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkan Adayı Serhat Gümüş ODAK’ı ziyaret etti. Gümüş, “İlkeli, tarafsız, saygın bir meslek için birlikte yönetelim”

Saygın bir meslek için
Saygın bir meslek için Admin
Bu içerik 1489 kez okundu.

Uzun yıllardır oda üyesi olduğunu dile getiren Serhat Gümüş, “2005 yılından bu yana ASMMMO üyesiyim. Bu süreçte önce bağımlı olarak çalışmaya başladığım mesleğimde, faaliyetime serbest olarak devam etmekteyim. Mesleğime başladığım ilk günden beri, mesleğin sorunlarını birebir yaşadım, gözlemledim. Meslek Mensuplarımızın mesleki sorunlarıyla ilgilenebilmek, çözüme ulaştırmak için, meslektaşlarımın da destek ve teşvikleri doğrultusunda katıldığım seçimler neticesinde 2011 yılında Odamız Başkan Yardımcılığı’na seçildim ve halen bu görevi yürütmekteyim”

Özveride bulunmalıyız

Gümüş, “Bu süreçte elde ettiğim tecrübelerim sayesinde kendi eksiklerimi görme imkanı buldum. “Mesleği yapmak” ile “meslek adına bir şeyler yapabilmek” arasındaki fark ve bunun için gerek bürokrasiyle gerekse kamuoyuyla olan imtihanlar başlangıçta insanı zorlar. Bu uğurda hem işten, hem özel yaşamdan, dahası aile hayatından özveride bulunmak gerekir. Şahsım olarak, görevimin her aşamasında meslektaşlarımız tarafından seçilmiş olmanın verdiği özgüven ve bunun hissettirdiği sorumluluk duygusuyla hareket ettim. Aynı dönemlerde benimle birlikte emek veren TÜRMOB Disiplin Kurulu Sekreteri ve Onursal Başkanımız Erdal Sayar Bey, halen görevde olan Oda Başkanımız Kadir Arık Bey, kıymetli Yönetim, Denetim, Disiplin Kurulları ve Odamız Komisyonlarında beraber çalışma fırsatı bulduğum diğer meslek mensubu arkadaşlarım, kardeşlerim, büyüklerim ile yakaladığımız uyumun da neticesinde bugüne kadar bu görevi devam ettirdim. Bugün geldiğim noktada önceki dönemlerde verilen görevleri vicdan ve sorumluluk duygularımla elimden gelen en iyi şekilde yaptığımı düşünüyor ve kurullarımıza oy vermiş meslektaşlarımın bu tercihlerinden dolayı memnun olduğunu umuyorum”

Layık olmaya çalıştım

“Kısaca belirtmeye çalıştığım gibi, önce odamız üyeliği, sonraları da yönetimde aldığım görevler vesilesiyle bugüne kadar mesleğime elimden geldiğince hizmet etmeye, mesai harcamaya, takdirlere layık olmaya çalıştım” diyen Gümüş, “Meslektaşlarımızın, mesleğimizin ve odalarımızın sorunlarını hem maddi hem de manevi olarak yakından ve birebir yaşayan, ülke ve ekonomisi için hayati ve vazgeçilmez önem taşıyan bir mesleği temsil etmenin sorumluluklarını bilen bir meslek mensubu olarak bugünden sonra meslektaşlarıma daha yakın, bürokraside ise daha etkili çalışabilmek ve mesleğime mümkün olan en yüksek faydayı sağlayabilmek için Odamız Yönetim Kurulu Başkanlığına talip oldum. Aynı aşamalardan geçen, aynı sıkıntıları yaşayan ve aynı görev ve sorumluluk bilincini paylaşan, Yönetim Kurulu üyeliklerine benimle beraber aday olan saygıdeğer meslektaşlarım Naci Yıldırım Bey, Kadir Karaağaç Bey, Esen İnkaya Hanım ve Erol Yaman Bey’le beraber Odamız seçimlerinde tüm meslektaşlarımızın oylarına talip olduğumuzu kamuoyuna sunuyorum”

Sorunları biliyorum

Sorunları iyi bildiğini dile getiren Gümüş, “Tek tek mesleki sorunlarımızdan bahsetmek istemiyorum. Çünkü bu sorunlar tüm meslek camiamızın ortak sorunlarıdır. Bu sorunları hep beraber aşacağımıza olan düşüncem son derece nettir ve açıktır. Yine hep beraber sorunlarımızı paylaşarak, istişare ederek,  tartışarak ama en önemlisi birlik ve beraberlik içerisinde üstesinden geleceğimize inancım da tamdır. Seçildiğimiz takdirde somut hedefler içeren, sonuç odaklı, şeffaf ve katılımcı bir çalışma dönemi geçirmek, bu esnada tüm meslektaşlarımızı sadece genel kurulda verecekleri oylarla değil, gerek fikir alışverişleri gerekse mesleki çalışmalarla, toplantılarla, aktivitelerle yanımızda görmek ve bu suretle desteklerini an be an hissederken camiamıza ve mesleğimize karşı sorumluluklarımızı bir an olsun aklımızdan çıkarmadan çalışmak en büyük arzumuzdur” dedi. Afyon SMMMO Genel Kurul 4 Mayıs tarihinde yapılacak. Çoğunluk sağlanamadığı takdirde ise 12 Mayıs tarihinde yapılacak. Ahmet IŞIK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasak ilgiyi arttırdı
Yasak ilgiyi arttırdı
Asfalt sezonu başladı
Asfalt sezonu başladı