Advert

Bu fuarları önemsiyoruz

Ülkemizde bilim kültürünün yaygınlaştırılmasına yönelik olarak Abdürrahim Mısri Ortaokulu öğretmenlerinin rehberliğinde öğrenciler tarafından hazırlanan projelerin sergilendiği 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarını İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ziyaret etti.

Bu fuarları önemsiyoruz
Bu fuarları önemsiyoruz Admin
Bu içerik 1598 kez okundu.

Ziyarette Abdürrahim Mısri Ortaokulu Müdürü Hüseyin Güneş açılış konuşmasını yaparak katılımcılara fuarlarının tanıtımını yaptı. Ardından İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ve protokol üyeleri kurdele keserek Bilim Fuarı Sergisinin açılışını gerçekleştirdi. Okulun Kapalı Spor Salonunda Abdürrahim Mısri Ortaokulu öğrenci ve öğretmenlerinin hazırladığı toplam 22 adet projenin sergilendiği stantları gezen İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin Yalçın proje sorumlularından bilgi aldı.

Teşekkür etti

Her bir projeyle yakından ilgilenen Yalçın; “Bilgi üretimi; çevrede olup bitenleri merak ederek, merak edilenleri araştırarak ve araştırma sonuçlarını paylaşarak gerçekleşir. Ülkemizde düzenlenen bilim fuarlarının temel amacı, öğrencilerimizin bilimle buluşmasını, bilime ve bilimsel düşünceye ilgi duymasını sağlamaktır. Bilim fuarları, katılımcılara problem çözme becerilerini geliştirme, üretkenliklerinin farkına varma ve kendini ifade etme imkanı sağlaması nedeniyle önemlidir. Çalışmalarından dolayı başta okul müdürü olmak üzere tüm öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum” dedi. İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’ın Bilim Fuarı Anı Defterine teşekkür mesajı yazmasıyla ziyaret sona erdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son güne kalmayın
Son güne kalmayın
Dünya rekoru için dalacak
Dünya rekoru için dalacak