Advert

Koçak YSK’ya başvurdu

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde İyi Parti Afyoknkarahisar Belediye Başkan Adayı olan Dr. Mahmut Koçak bazı sandıkta ki oyların yeniden sayılması için Yüksek Seçim Kurulu’na itirazda bulunduklarını söyledi.

Koçak YSK’ya başvurdu
Koçak YSK’ya başvurdu Admin
Bu içerik 1101 kez okundu.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Dr. Mahmut Koçak, “1984 yerel seçimlerinden bu yana seçimleri yaşayarak gelen biriyim. Ama hiç bu seçim kadar siyasi kokuşmuşluk görmedim. Allah'tan korkmaz, kuldan utanmaz, iftiralarla dolu bir seçim yaşamadım. Bizim gibi Amentüsü olduğunu söyleyenlerin gözü önünde yaşanan, yapan, yaptıran ve seyredenlerin aynı vebali taşıdığı bir dönemi birlikte yaşadık. Siyasi ahlak ve edepten uzak şekilde kazanılacak koltukların kişiye, millete ve ne de devlete faydası olur mu? Bir koltuk için herşeyin mubah olduğu kirli propaganda ve kirli bir sözde başarının kime ne faydası olur?”

Çirkin bir seçim dönemi

“Adeta İslam öncesi cahiliye devri gibi karanlık ve çirkin bir seçim dönemi yaşadık” diyen Koçak, “Şimdi ise adaletsiz, ikiyüzlü, çifte standartlı bir sayım ve itiraz dönemi yaşıyoruz. İktidar sahipleri kaybettikleri yerde oyların yeniden sayılması ve seçimlerin iptali için her yola başvurup, taleplerini yerine getirmeyenleri PKK’lı, FETÖ’cü vs diye tehdit ederken, her türlü adaletsizlik ve ahlaksızlıkla kazandıkları yerlerde ise tersine bir baskı ve tehdit mekanizmasının çalıştığına tanık oluyoruz. İstanbul'da Ankara'da ve Türkiye'nin birçok yerinde oylar sayılırken Afyonkarahisar'da oyların sayılması talebimiz reddediliyor. Biz Afyonkarahisar İl Seçim Kurulu'nun da haklı taleplerimizi reddetmesi üzerine son merciye gidiyoruz. Mahşerdeki haklarımız saklı kalmak üzere son yasal merciye Yüksek Seçim Kurulu’na oyların yeniden sayılması talebimizle, İstanbul’daki ve diğer illerdeki örnekleri emsal göstererek başvuruyoruz”

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X

Notice: Undefined variable: time_q in /var/www/vhosts/afyonkarahisar.com.tr/httpdocs/theme/default/main.php on line 719
Üniformalı teröristler
Üniformalı teröristler
Akrones çalışanları eğlendi
Akrones çalışanları eğlendi