MHP kazançlı çıkmıştır

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve MYK Üyesi Mehmet Taytak, yazılı bir açıklamada bulunarak 31 Mart 2019 seçimlerini değerlendirdi.

MHP kazançlı çıkmıştır
MHP kazançlı çıkmıştır Admin
Bu içerik 785 kez okundu.

Seçimlerde Afyonkarahisar başta olmak üzere ülke genelinde cumhur ittifakının başarılı olduğunun altını çizen Taytak, “31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimini geride bıraktık. Bu seçim demokrasimizin zaferidir. Aziz milletimiz bu seçimlerde, bekası üzerinde ne kadar hassas olduğunu göstermiştir. Sandıklardan çıkan sonuç Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilke ve kurumlarıyla tesciline, geleceğimizin planlanıp kavranmasına ileri düzeyde katkı sağlamıştır.“Beka için Milli Karar Cumhur için İstikrar” diyen Türk Milleti Cumhur İttifakında buluşmuş, tarihin şaşmaz hakikati Cumhur’un şahlanışını bir kez daha göstermiştir. Seçim sonuçlarını 30 Mart 2014 seçim sonuçları ile karşılaştırdığımızda önemli bir kazancımız olduğunu belirtmek isterim”

Belediye sayımız arttı

Taytak, “Seçim çalışmalarımız boyunca Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendinin talimatlarıyla; çalınmadık kapı, sıkılmadık el, girilmedik gönül bırakmadık. Afyonkarahisar Milliyetçi Hareket Partisi İl, İlçe Teşkilatlarımız, Belediye Başkan Adaylarımız ve çok kıymetli hemşerilerimiz ile birlikte el ele, omuz omuza, yürek yüreğe verdik. Afyonkarahisar İli, İlçeleri ve Beldelerinde gerçekleşen 31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçiminde;Milliyetçi Hareket Partisi olarak Afyonkarahisar’ımızda beldeler dahil 13 olan belediye sayımızı 17’ye çıkarmış olduk. %54.7'lik bir artışla 24 Haziran seçimlerinde 64 bin 338 olan oy sayımızı 96 bin'e yükselterek Afyonkarahisar genelinde yeniden 2. Parti olduk”

Zillete kaybettirdik

Koordineli bir şekilde çalıştıklarını söyleyen Taytak, “2019 Mahalli İdareler Seçimi boyunca; İl yönetimimiz, ilçe yönetimlerimiz ve belediye başkan adaylarımız ile koordineli çalışmalar gerçekleştirerek, üretken belediyecilik anlayışımızı, projelerimizi hemşerilerimize anlattık, dertlerini dinledik, sorunlara çözüm ürettik. Afyonkarahisar'da seçim süresi boyunca yapmış olduğumuz saha, açık hava ve toplantı çalışmalarımızda gördüğümüz en önemli şey, hemşerilerimizin Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendiye olan güveni ve sevgisidir. Milliyetçi Hareket Partisi Türk milletinin sigortası olarak 50.yılına eriştiği 2019 yılında Türk milletinden çok ciddi bir teveccüh gördü ve seçimin kazananı oldu, kazanamadığımız yerlerde ise cumhur ittifakına kazandırdık ve zillet ittifakına kaybettirdik.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sizler gururumuzsunuz
Sizler gururumuzsunuz
Jandarmadan operasyon
Jandarmadan operasyon