Advert

Minik yürüklerden büyük yardım

Lösemi hastalığından vefat eden sınıf arkadaşını unutmayan minik yürekler lösemili çocuklar için okullarında yardım kampanyası düzenledi. İscehisar Çalışlar Şehit Halil Kemal Efendi Ortaokulu öğrencileri başlattıkları yardım kampanyası ve kermesten elde ettikleri geliri Lösemili Çocuklara bağışlayacak.

Minik yürüklerden büyük yardım
Minik yürüklerden büyük yardım Admin
Bu içerik 1722 kez okundu.

Çalışlar Şehit Halil Kemal Efendi Ortaokulu 7/B sınıf öğrencileri, Matematik öğretmeni Cihan Özdemir rehberliğinde “lösemili kardeşlerimize yardım edelim” projesi hazırladı. Dört hafta boyunca devam eden proje sonunda elde edilen gelir Lösemili çocuklara yardım eden bir kuruluşa bağışlanacak.

Herkes taşın altına elini koydu

Yardım kampanyası hakkında bilgiler veren İscehisar Çalışlar Şehit Halil Kemal Efendi Ortaokulu Okul Müdürü Fatih Kara okulların sadece eğitim alanı değil, hayata karşı öğrencileri hazırlayan kurumlar olduğunu söyledi. Okul Müdür Kara: “Lösemili çocuklar yardım etme fikri 7/B sınıfı öğretmen ve öğrencileri tarafından ortaya çıktı. Okul yönetimi olarak bu fikir bizi çok mutlu etti. Okullar sadece dört işlemin öğretildiği yerler değildir. Çocuklarımızı hayata hazırlayan kurumlardır. Öğretmen ve öğrencilerimizin hayata dair duyarlı olmalı bize gurur veriyor. Çalışlar kırsal bir kesim olmasına rağmen, belirli bir maddi imkanlarına sahip olmalarına rağmen bütün öğrenci ve velilerimiz taşın altına elimizi nasıl sokarız, mantığı ile yardım ettiler.” dedi. Proje koordinatör 7/B sınıf Öğretmeni Cihan Özdemir de Lösemili çocuklar yararına yapılan yardım kampanyasının dört hafta sürdüğünü ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sizler gururumuzsunuz
Sizler gururumuzsunuz
Jandarmadan operasyon
Jandarmadan operasyon