Beceri Atölyesi açıldı

İlköğretim öğrencilerinin bilgiyi işlemesi, ürüne dönüştürmesi ve yeteneklerini keşfeden bireyler olarak yetişmesi amacıyla kurulan Tasarım ve Beceri Atölyeleri İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’ın katılımıyla açıldı.

Beceri Atölyesi açıldı
Beceri Atölyesi açıldı Admin
Bu içerik 512 kez okundu.

Yavuz Selim İlkokulu’nda düzenlenen bahar şenliği etkinlikleri ve atölye açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’ın yanı sıra okul müdürleri, öğrenci velileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Açılış konuşmasında Okul Müdürü Murat Etli, düzenledikleri bahar şenliği ve okullarında 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında kurdukları atölyeler hakkında katılımcılara bilgi verdi. Bahar şenliklerinde öğrenciler şiirlerini okudu. Ardından anasınıfı öğrencileri etkinliklerini sundu. Halk oyunları ekibinin gösterileri ilgiyle izlendi.

TEŞEKKÜR ETTİ

2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın Yavuz Selim İlkokulu’nda Tasarım Atölyelerinin açılışını yaparak; “Çocuklarımızın yaparak yaşayarak öğrendiği, el becerilerinin geliştiği, 2023 Eğitim Vizyonundaki yeri itibariyle önem arz eden tasarım ve beceri atölyelerinin ilimiz genelinde artmasından gurur duyuyoruz. Ebru sanatı, oyuncak boyama, oyuncak tasarlama, geri dönüşüm malzemelerini değerlendirme, kukla yapımı sepet örme ve halı, kilim dokuma gibi birçok alanda öğrencilerimizin hizmetine açılan atölye için emek harcayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

AHMET SARLIK/ ODAK HABER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hamile tilki kurtarılamadı
Hamile tilki kurtarılamadı
Yargıtay'dan milyonlarca işçiye müjdeli haber
Yargıtay'dan milyonlarca işçiye müjdeli haber