Başkan Zeybek

Sonucu merakla beklenen Mahalli İdareler Genel Seçimleri dün tamamlandı. Sorunsuz bir şekilde tamamlanan ve kesin olmayan seçim sonuçlarına göre AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek az bir farkla seçimi kazanarak Belediye Başkanı seçildi

Başkan Zeybek
Başkan Zeybek Admin
Bu içerik 1900 kez okundu.

Mahalli İdareler Genel Seçimleri dün yapıldı. Seçimlerin huzurlu bir şekilde sonuçlanması için ilimizde 1 400 polis görev yaptı. Seçimler sırasında ilimizde herhangi bir aksilik yaşanmadı. İlimiz merkezinde Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı için 8 aday yarıştı. Saadet Partisi’nden Hasan Hüseyin Uğurlu, BTP’den Ahmet Demirer, TKP’den Ahmet Akif Köse, Vatan Partisi’nden Halil Şahin, AK Parti’den Mehmet Zeybek, MHP’den Fatih Çetinkaya, İYİ Parti’den Mahmut Koçak ve DSP’den Şerafettin Erdinç Özdil başkanlık için yarışırken seçimleri AK Parti’nin adayı Mehmet Zeybek kazandı.

Yatırımlar devam edecek

Sandıkların açılmasından sonra bir teşekkür konuşması yapan AK Parti Adayı Mehmet Zeybek, hizmetlere kaldıkları yerden devam edeceklerini söyledi. Kendisine oy vererek destek olan hemşehrilerine teşekkür eden Zeybek, “Değerli hemşehrilerimin güvenine layık olabilmek için gece gündüz demeden çalışacağız. Merkezi hükümetimizin destekleriyle en iyi yatırımları şehrimize getirmek için çalışacağız. Söz verdiğimiz projelerin tamamını da yerine getireceğiz. Biz şehrimizi hemşehrilerimizle birlikte daha ileri seviyeye taşıyacağız. Afyonkarahisar 17 yıldır olduğu gibi hak ettiği hizmetleri almaya devam edecektir” dedi.

İlçelerde AK Parti rüzgarı

Dün ilimizde gerçekleşen Mahalli İdareler Genel Seçimleri resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti ilçelerde de büyük oranda kazandı. Gazetemiz baskıya hazırlanırken AK Parti merkez ilçe dahil 13 ilçede kazanırken 2 MHP, 1 DP, 1 CHP ilçe kazanırken Bolvadin’i ise bağımsız Aday kazandı. Bayat, Çay, Çobanlar, Dinar, Emirdağ, Evciler, Hocalar, Sandıklı, Sinanpaşa, Şuhut ile Sultandağı ilçelerinde AK Parti’nin adayları kazanırken Başmakçı’da MHP, İscehisar’da Demokrat Parti, Kızılören’de MHP adayları seçimi kazandı. Bolvadin İlçesinde ise Bağımsız aday Fatih Kayacan ipi göğüsledi. Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ise parti il binasından seçim sonuçlarını takip etti. Eroğlu ilçelerde elde edilen başarıdan son derece memnun olduğunu söyledi.

Resmi olmayan sonuçlara göre Adalet ve Kalkınma Partisi Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek  44.51 oy oranı ile 56 bin 942 oy alırken, millet ittifakı adayı İyi Partili Mahmut Koçak ise yüzde 38.57  oy oranı ile 49 bin 341 oy aldı. MHP’nin adayı Fatih Çetinkaya ise yüzde 16.07 oy oranı ile 20 bin 793 oy alabildi. AK Partililer seçim galibiyetini Anıtpark’ta kutladı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasak ilgiyi arttırdı
Yasak ilgiyi arttırdı
Asfalt sezonu başladı
Asfalt sezonu başladı