Afyon sandığa gitti

Sonucu aylardır merakla beklenen Mahalli İdareler Genel Seçimleri dün yurt genelinde gerçekleşti. İlimizde herhangi bir sıkıntı yaşanmazken Afyonkarahisarlılar şezçimlerin önce ülkemize daha sonra şehrimize hayırlı olmasını temenni ettiler

Afyon sandığa gitti
Afyon sandığa gitti Admin
Bu içerik 855 kez okundu.

Afyonkarahisar halkı hür iradesiyle dün sandığa giderek oyunu kullandı. Dün sabah saat 08.00’da başlayan oy verme işlemi saat 17.00’de sona erdi. İlimizde gün boyunca herhangi bir sıkıntı yaşanmazken Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü’de gerekli önlemleri aldı. Dün gerçekleşen seçimlerde 981 sandık için bin 400 polisin görevlendirildi.

Eşiyle birlikte kullandı

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, oyunu memleketi Afyonkarahisar'da kullandı. Eşi Hatice Uysal ve partililerle birlikte Selçuklu İlkokuluna gelen Genel Başkan Uysal, oyunu 1021 nolu sandıkta kullandı. Vatandaşlar tarafından büyük ilgi gören Uysal, oy kullanmak için eşi Hatice Uysal ile birlikte sıraya geçti. Sıranın kendisine gelmesinin ardından kimliğini ve seçmen kağıdını sandık görevlisine veren Uysal, oy kabinine geçerek pusulayı zarfa koydu. Daha sonra Uysal, zarfı oy sandığına atarak oy kullanma işlemini tamamladı.

Pek çok mesele var

Oy kullandıktan sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Uysal, 16 Nisan referandumu, 24 Haziran ve 31 Mart seçimlerinin adeta birbirini tamamlayan siyasi iklim içerisinde geçtiğini belirtti. Uysal, şöyle konuştu: "Ülkenin derinden yaşanan tartışmaları ve krizleri var. İstesek de istemesek de can alıcı ve can yakıcı pek çok meselesi var. Bu yerel seçim gündeminde en azından bizler DP olarak milletimizin öncelikli meselelerini her kürsüde konuşmaya gayret gösterdik. Pozitif bir seçimden ziyade hakim siyasi anlayış ve kültürle, birbirini itham üzerine, hakaret ve küfre varırcasına yüksek gerilim hattında birtakım sözleri duyduk. Vatandaşlarımızın haber alma hürriyetlerinden başlayarak, aklı ve vicdanıyla oyunu kullanması yönündeki engellerin kaldırılması adına mücadele veriyoruz."

Önemli bir kazanım

Türkiye'de seçimlerin gerçekleştiriliyor olmasının içerisinde bulunulan şartlar ve demokrasi adına önemli bir kazanım olduğunu dile getiren Uysal, "Yerelde değişen hüviyetleri itibarıyla yerel yöneticilerin de artık belediye kanunlarında tarif edilen mahalli idarelerle ilgili önderlik etmekle birlikte, her manada insani, sosyal ve toplumsal hayatta da önemli vazifeleri var. Bu manada insanlarımız yerel seçimi hem vicdanıyla hem de elindeki kantarıyla değerlendirecektir. Sonuçta halkımız bir karar verecek ve hep beraber saygı duyacağız. Yerel seçimlerin tüm Türkiye'mize ve Afyonkarahisar'ımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum" diye konuştu. Uysal'a oy kullanırken eşi Hatice Uysal'ın yanı sıra DP İl Başkanı Gürcan Şensoy, İl Genel Meclis üyesi adayı Zafer Murat Çakır ve partililer eşlik etti.

“Afyon’a hayırlı olsun”

AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven’de oyunu Atatürk İlköğretim Okulu’nda kullandı. Yurdunuseven, “‪Vatandaşlık görevimizi yerine getirdik, 31 Mart Yerel Seçimleri için oyumuzu kullandık. Afyonkarahisar’ımız, Ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum” İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Mahmut Koçak’ta oyunu Hoca Ahmet Yesevi Ortaokulu’nda kullandı. Koçak, “Hoca Ahmet Yesevi Orta Okulunda ailecek oyumuzu kullandık. Ülkemize Afyonkarahisar’ımıza hayırlar getirsin inşallah. Allah günümüzü bereketli ve huzurlu kılsın” dedi. CHP İl Başkanı Nevzat Ercan’da oyunu Yeşilyurt Mahallesi’nde kullandıktan sonra yaptığı açıklamada, “Vatandaşımızın bu güne kadar yapılan gerginliklere rağmen sakin ve huzurlu olduğunu gördüm. Ülke genelinde de umarım böyle olur. Sonuçların Afyon’unumuza ülkemize hayırlı olmasını dilerim” AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek ile MHP Belediye Başkanı Fatih Çetinkaya’da oylarını da kullandıktan sonra seçimlerin şehrimize hayırlar getirmesini temenni etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasak ilgiyi arttırdı
Yasak ilgiyi arttırdı
Asfalt sezonu başladı
Asfalt sezonu başladı