Artık söz millette

Afyonkarahisar’lılar yarın sandık başına giderek oylarını kullanarak kendileri 5 yıl yönetecek olan Belediye Başkanını, Belediye Meclisi ve İGM üyelerini seçecekler. Pazar sabahı saat 08.00’te başlayacak olan kullanma 17.00’de sona erecek. Belediye başkanlığı için 8 aday yarışacak.

Artık söz millette
Artık söz millette Admin
Bu içerik 1116 kez okundu.

Türkiye yarın yapılacak yerel seçime kilitlendi. Aylar öncesinde seçim çalışmalarına başlayan siyasi partiler ile göstermiş oldukları adaylar vatandaşlara seçildiklerinde yapacakları hizmetlerini, projelerini anlattılar. Günlerdir siyasi partilerin yöneticileri, adayları seçmeni ikna etmek için propaganda çalışması yaptı. Adayları ve siyasetçileri dinleyen vatandaş yarın sandığa giderek kendisi yönetecek olan Belediye Başkanını, Belediye Meclis üyelerini, il Genel Meclis üyeleri ile oturduğu mahallesinin muhtarını belirlemek için oyunu kullanacak. Seçmenler yarın kendilerini beş yıl yönetecek olan yerel yöneticileri belirlemek için oylarını kullanacaklar.

MERKEZDE 196 BİN SEÇMEN

Yarın Afyonkarahisar  il merkezi 1 bölgede 324 sandıkta 100 bin 430, ikinci bölgede 308 sandıkta 95 bin 327, engeli ve yaşılar için iki, biride cezaevi olmak üzere  toplam 635 sandıkta 186 bin 071 seçmen oy kullanacak. Seçmenler kendisine sandık kurulu başkanı tarafından verilecek olan tek zarf ve üç listede belirtiler siyasi parti ve adaylardan tercih ettiği adaya oyunu kullanacak. Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı için 8 aday yarışacak. Saadet Partisi’nden Hasan Hüseyin Uğurlu, BTP’den Ahmet Demirer, TKP’den Ahmet Akif Köse, Vatan Partisi’nden Halil Şahin, AK Parti’den Mehmet Zeybek, MHP’den Fatih Çetinkaya, İYİ Parti’den Mahmut Koçak ve DSP’den Şerafettin Erdinç Özdil yarışırken, Belediye Meclis üyeliği için 6, İl Genel Meclisi Üyeliği içinde 9 parti yarışacak.

AHMET SARLIK/ODAK ÖZEL HABER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasak ilgiyi arttırdı
Yasak ilgiyi arttırdı
Asfalt sezonu başladı
Asfalt sezonu başladı