Şehit abisini anlattı

Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinde Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen etkinliklerde şehit kardeşi Mine Temel'in abisini anlatması duygu dolu anlar yaşanmasına sebep oldu.

Şehit abisini anlattı
Şehit abisini anlattı Admin
Bu içerik 923 kez okundu.

Atatürk parkındaki ilk tören sonrası bazı etkinlikler düzenlendi. Etkinlikler, Şuhut Anadolu İmam Hatip Lisesinin hazırlamış olduğu programla devam etti. Açılış konuşmasını Şuhut Anadolu İmam Hatip Lisesi Sınıf Öğretmeni Ömer Ülker gerçekleştirirken, öğrenciler tarafından yapılan Çanakkale Ruhu isimli etkinler izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı.

Tedirgin olduk

Programda Afrin şehidi Veysel Temel’in kardeşi Mine Temel bir konuşma yaptı. Temel, ''Abim son dakika tercihlerini değiştirerek Midyat’a tayin oldu. Daha sonrasında Afrin çıktı. Birliklerine haber geldiğinde gönüllü olarak gitmek istediğini söyledi. İlk uzmanlığa gittiğinde 3. denemesinde kazandı ve ilk 2 denemede biz bu korkular yüzünden biraz tedirgin olduk. 'Gitmesen mi ki' dedik. En sonunda Afrin çıktığında yine hala tedirgindik. Annem telefonda '7'nci Yılın doluyor gelemez misin?' dediğinde şehitlik mertebesinin vermiş olduğu o güçle o Hakka yürüme arzusuyla hiç sesini yükseltmediği anneme 'Eğer kaderimde şehit olmak varsa ben bu kaderin ellerinden öperim' dedi. Bu şuurla biz onu gönderdik. Şuhut ilçesi şehidi İbrahim Imış, abimin silah arkadaşı birlikte Hatul köyüne geçtiler. 26 Mart 2018 tarihinde saat 18.00’da el yapımı bombanın patlaması sonucunda ikisi de ağır yaralandılar. Abim 5 dakika içerisinde şehadete ulaştı. Daha sonrasında ben haberini derste aldım.”

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drone ile denetim
Drone ile denetim
Polise kürekle saldırdı
Polise kürekle saldırdı