16 yılda dev yatırımlar

Programları kapsamında ilimize gelen Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Vali Mustafa Tutulmaz’ı makamında ziyaret etti.

16 yılda dev yatırımlar
16 yılda dev yatırımlar Admin
Bu içerik 4629 kez okundu.

Valilik Makamı girişinde Vali Mustafa Tutulmaz ve Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, Garnizon komutanı Tuğg. Özdemir Şan, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Vali Yardımcıları ile diğer protokol üyelerince karşılanan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, günün anısına Valilik Şeref Defterini imzaladı. Ardından Valilik Makamına geçen Bakan Koca, Vali Mustafa Tutulmaz’dan ilimizin sağlık, ekonomi, eğitim ve turizm alanındaki son durumu hakkında bilgiler aldı. Ziyarette sağlık ve termal turizmi ve Afyonkarahisar’ın bu alandaki gelişen potansiyeli de değerlendirildi. Ziyarette İl Sağlık Müdürü Dr. Serhat Korkmaz tarafından ilimizin sağlık alanındaki durumu, hastaneleri, doktor sayıları ile sağlık alanında yapılması gereken yatırımlar hakkında sunum eşliğinde bilgiler verildi.

Sorunları dinledi

 Sunum sonrasında Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ilimiz ve ülke gündemi ile ilgili sorularını cevaplandırdı. Bakan Koca konuşmasında, ”Afyonkarahisar programı kapsamında Valiliğimize ziyarette bulundum. Sayın Valimizle yaptığımız görüşmede özellikle genel yatırımlar ve sorunları dinlemek, özel planda da sağlık yatırımlarımızı ve bu konuda sorun ve çözümleri birlikte konuşma fırsatı buldum. 16 yıllık iktidarlığımız döneminde Afyonkarahisar ilimize 23,5 Milyar yani 23,5 katrilyon hizmeti yapıldı. Sağlık yatırımları içinde toplam 40 tane sağlık kuruluşu vardır. Bu arada devam eden inşaatı yeni 2 basamak hastanelerimizde İscehisar’ın 30 yataklı hastanemizin inşaatımız da devam ediyor”

Ambulans sayısı arttı

Bakan Koca, “Bu yılsonu itibariyle hizmeti açma hedeflediğimiz Sinanpaşa da 50 yataklı olarak planladığımız bir hastanenin de temelini atmış olacağız. Ayrıca 16 tane de yine plan ve proje aşamasında olan sağlık kuruluşumuz bulunmaktadır. Biz yeni dönemde Cumhurbaşkanlarımızın liderliğinde sağlıkta 82 Milyon vatandaşımızın hakkaniyetli, kaliteli ve sürdürülebilir bir sağlık hizmetine erişimini sağlamaya çalışıyoruz Özellikle de bu açılacak yoğun bakım yataklarının önemli bir kısmı da 3 basamak düzeyinde hizmet vermiş olacak. Bunun dışında acil ile ilgili hizmetlerimiz istasyon sayımız 2 den 35 e, ambulans sayımız ise 5 den 58’e çıkarılmıştır” Ziyaret sonrası Valilik Önünde Ambulans Teslim Töreni düzenlendi. Törende Çobanlar, Şuhut, Çay, Bolvadin ve Dinar ilçelerinde kullanılmak üzere 5 adet 4x4 ambulansın teslimi yapıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kitaplarını anlattılar
Kitaplarını anlattılar
Jandarmadan kaçamadılar
Jandarmadan kaçamadılar