Advert

Helal olsun veterinerlik

Afyon Kocatepe Üniversitesi Veteriner Fakültesi tarafından 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u ve 18 Mart Şehitlerini Anma Günü etkinliği düzenlendi. Veterinerlik Fakültesi Veteriner Hekim olan Mehmet Akif Ersoy’u, Milli Marşımızı ve şehitlerimizi unutmaması takdirle karşılandı

Helal olsun veterinerlik
Helal olsun veterinerlik Admin
Bu içerik 980 kez okundu.

Veteriner Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Veteriner Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Erkan Karadaş, Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Aşkaroğlu, Afyonkarahisar İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Acar, Afyonkarahisar Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Prof. Dr. Fatih Mehmet Birdane, Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Esma Kozan ve Doç. Dr. Zeki Gürler ile öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Mesleğin duayeni Ersoy

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından konuşmasını gerçekleştiren AKÜ Veteriner Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Erkan Karadaş, 12 Mart’ın en büyük anlamının meslek duayeni Veteriner Hekim Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan eserin İstiklal Marşı olarak kabul edilmiş olması olduğunu ifade etti. İstiklal Marşının kabulünün 98. yılı olduğunu söyleyen Karadaş, “Milletimizin duygularına tercüman olan bu destansı eser vatan, millet, istiklal, ezan ve din sevgisiyle yoğrulmuş, aziz milletimizin bu kutsal değerlerine göz dikenlere karşı gösterdiği büyük kahramanlıkların eşsiz dizelerle tezahürüdür. İşte bu sebeple ülkemizde ve tüm dünyada güçlü ve bağımsız bir ülkenin evlatları olarak coşkuyla okuduğumuz İstiklal Marşımız ezelden beri hür yaşamış ve ilelebet hür yaşayacak olan yüce Türk milletinin istiklal mücadelesinin simgesi ve bağımsızlığımızın sembolü olmuştur” diye konuştu.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X

Notice: Undefined variable: time_q in /var/www/vhosts/afyonkarahisar.com.tr/httpdocs/theme/default/main.php on line 719
Üniformalı teröristler
Üniformalı teröristler
Akrones çalışanları eğlendi
Akrones çalışanları eğlendi