Afyon tanıtıyor Türkiye kazanıyor

İlk defa 2018 yılında Dünya Motokros Şampiyonası’na ev sahipliği yapan ve düzenlendiği ilk yıl Dünya Motosiklet Federasyonu (FİM) tarafından “Dünyanın En İyi Motokros Pisti” seçilen Afyonkarahisar Motor Sporları Pisti, uluslararası dev organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam ediyo

Afyon tanıtıyor Türkiye kazanıyor
Afyon tanıtıyor Türkiye kazanıyor Admin
Bu içerik 468 kez okundu.

Motor sporlarının en gözde organizasyonları arasında bulunan Dünya Motorkros Şampiyonası’nın 17.’nci ayağı (MXGP ve MX2) ile Avrupa Şampiyonası ve Dünya Kadınlar Şampiyonası’nın Final yarışları 6-8 Eylül 2019 tarihleri arasında Afyonkarahisar’da yapılacak. Bu dev organizasyonlara ilişkin tanıtım toplantısı NG Afyon Otel’de geniş bir katılımla yapıldı.

Afyon’da buluşacaklar

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın ‘Sporu Termalle buluşturacağız’ sloganı çıktığı yolda Afyonkarahisar, dünyaya açılmaya devam ediyor. Motor sporlarının en gözde organizasyonları arasında bulunan ve ilki 2018 yılında düzenlenen şampiyonanın ardından bu yılda Dünya Motorkros Şampiyonası’nın 17.’nci ayağı (MXGP ve MX2) ile Avrupa Şampiyonası ve Dünya Kadınlar Şampiyonası’nın final yarışları 6-8 Eylül 2019 tarihleri arasında Afyonkarahisar’da yapılacak. Bu dev organizasyonlara ilişkin tanıtım toplantısı NG Afyon Otel’de geniş bir katılımla yapıldı.

Katılım yoğun oldu

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın ev sahipliğinde düzenlenen tanıtım toplantısına Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar Milletvekili, eski Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı, Milli Piyango Genel Müdürü Bekir Yunus Uçar, AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, Yout Stream Temsilcisi Guido Bechis, yurt içi ve yurt dışından misafirler, ilimiz kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, ulusal ve yerel basın temsilcileri, otel genel müdürleri ile çok sayıda seçkin davetli katıldı.

Hayalini dahi kuramazdık

Ünlü spor programı sunucusu Ersin Düzen’in sunumuyla gerçekleşen tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yapan Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar yaptı. "Afyonkarahisar’ın gönlü geniş güzel insanları olmasaydı, bu organizasyonu gerçekleştirmeyi bırakın, hayalini dahi kuramıyor olurduk" diyerek sözlerine başlayan Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Yunus Uçar, "Bu hayalimizi bize yaşatan Veysel Eroğlu Bakanımız, Sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz ve bizi bu topraklara getiren kıymetli Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban oldu. Mütevazi ve hayallerinin peşinden koşan bir federasyonuz. Bu gönül işini bu topraklarda yapma imkanı bulduk. Bize bu imkânı veren önce Allah’a sonra Sayın Bakanımıza, Valimize ve tabi ki her zaman adını minnetle andığımız Burhanettin Başkanımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz”

 

 “İNANDIK VE BAŞARDIK”

 

Afyonkarahisar’ı sporda çok önemli bir şehir haline getirdiklerini belirten Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise "2009 yılında yola çıkarken Afyonkarahisarımız, termal turizminde önemli bir şehirdi, sağlık turizminde de önemli bir noktaya geliyordu. Biz buna spor turizmini de ilave edeceğiz dediğimde o günkü şartlarda kendi yakın arkadaşlarımdan dahi bu işe çekinceyle yaklaşan “İstanbul’da, İzmir’de Ankara’da, Antalya’da yok Sayın Başkan, böyle vaatte bulunuyorsun” sözlerine şahit olmuştum. Ama 2014 yılından itibaren Afyonkarahisar’ı sporda çok önemli bir şehir haline getirdik. Türkiye’de belki de bizim daha aşina olmadığımız bir çok ekstrem sporlar dünyada büyük ilgi görüyor. Araştırdık, motor sporlarında özellikle motokros dünyadaki en önemli 10 spor dalından biri. Federasyon yetkililerimizle irtibat kurduk, projeyi de pisti de beraber inşa ettik. İlk iki yıl Türkiye Şampiyonaları yaptık. Daha sonra uluslararası bir organizasyonu yapabileceğimize karar verdik. Bu sene geçen yıl olduğu gibi Dünya Motokros Şampiyonası’nın 17.’nci ayağı olan Avrupa Şampiyonası finali ve yine ilk defa Dünya Kadınlar Şampiyonası’nın finali MXGBP ve MX 2 Afyonkarahisar’da yapılacak"

Başkan teşekkür etti

NG Otel'de geçen yıl İstanbul'da yapılan tanıtım toplantısından çok daha güzel bir tanıtım yaptıklarını sözlerine ekleyen Başkan Burhanettin Çoban; "Tanıtım toplantımıza ev sahipliği yapan NG Afyon Otelimize, Cenker kardeşime, otel sahiplerimiz Nafi ağabeyimize, kendisi de bir otomobil sporcusu oğlu Erkan Bey’e çok teşekkür ediyorum. İstanbul’da yaptığımız tanıtımdan daha güzel bir organizasyonu bize burada otel yetkililerimiz sağladılar. Yine bu programımız Kanal- 3 televizyonumuzdan canlı yayınlanıyor. Afyonumuzun yüz akı Kanal- 3 Televizyonumuza da özellikle Mehmet Emin Güzbey kardeşimize de çok teşekkür ediyorum. Bizi tüm dünyadan izleyen spor dostlarımıza sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum. 2018 organizasyonunda olduğu gibi 2019 organizasyonundan da anlımızın akıyla çıkmayı nasip etsin" ifadelerini kullandı.

Gurur duydum

Geçen yıl yapılan Dünya Motokros Şampiyonası bizim için gurur verici olduğunu belirten Orman ve Su İşleri Eski Bakanı Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu ise "Bu hususta Valimize, Belediye Başkanımıza, Federasyonumuza ve ekibine gönüldün teşekkür ediyorum. Geçen yıl özellikle Dünya Motokros Şampiyonası için ilimize gelen yabancı bir temsilciye organizasyonu nasıl bulduğunu sormuştum. Harika deyince gerçekten gurur duydum. Çünkü her şey mükemmeldi. Peki bu organizasyonun ne faydası oldu. Sadece Afyon değil Türkiye kazandı. 183 ülkede yayınlandı, Türkiye tanıtıldı. Bize verilen bilgiye göre 802 milyon kişi bu yarışı seyretti. Emeği geçenleri gönülden kutluyorum. " dedi.

Muhteşem olmuştu

Yout Stream Temsilcisi Guido Bechis ise geçen yıl Afyonkarahisar’da muhteşem bir organizasyona ev sahipliği yapıldığına dikkat çekerek 2019 yılında da en güzel şekilde Türkiye’nin ve Afyonkarahisar’ın adının tüm dünyada duyurulacağını ifade etti. Yout Stream Temsilcisi Guido Bechis, Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu’na, Vali Mustafa Tutulmaz’a, Belediye Başkaın Burhanettin Çoban’a ve Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar’a şükranlarını sundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X

Notice: Undefined variable: time_q in /var/www/vhosts/afyonkarahisar.com.tr/httpdocs/theme/default/main.php on line 719
Üniformalı teröristler
Üniformalı teröristler
Akrones çalışanları eğlendi
Akrones çalışanları eğlendi