Advert
Advert

Gün haftaya döndü

Dazkırı İlçesinde Kadınlar Günü 6 Mart Çarşamba günü Belediye Düğün Salonunda kadınlara özel olarak düzenlenen eğlence ile başladı. Kutlamalar hafta boyunca devam etti

Gün haftaya döndü
Gün haftaya döndü Admin
Bu içerik 374 kez okundu.

Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan burada yaptığı konuşmada; “Görev süremizin 1. Dönemi olan 5 yılı tamamlamak üzereyiz geride bıraktığımız 5 yıl içerisinde çok çalıştık ilçemizi geliştirmek için birçok projeyi gerçekleştirdik. Elbette böyle özel ve güzel bir gecede bu projeleri anlatmayacağım da kadınlar için yaptığımız projelerden bahsetmek istiyorum. Geçen dönem aday olduğumuzda ilçemiz pazar yerinde kadınlara karanfil dağıtmıştık ve o vesile oldu ki artık ilçemizde birçok kurum birçok insan kadınları hatırlıyor ve kadınlar gününde hediye alıyorlar. Daha sonrasında kadınlarla birlikte sinemaya gittik, Çanakkale’ye geziler düzenledik”

Kadına devir edelim

Gezilerin devam edeceğini söyleyen Taylan, “Şimdi önümüzdeki hafta nasip olursa 12-13 Mart hatta çok başvurular olduğu için 14 Mart’a da sarkacak Eskişehir gezileri yapacağız. Nasip olursa önümüzdeki dönemde de Ankara, İstanbul, Karadeniz ve Gap Turu gibi ülkemizin görülmeye değer bütün güzel yerlerini siz değerli hanımefendilere gezdirmeye çalışacağız. Biz görevde olduğumuz sürece kadınlara özel projelerimiz de devam edecek. 5 Aralık dünya kadın hakları gününde sosyal medyadan bir paylaşım yapmıştım. Demiştim ki benim en büyük arzum görevimi bir kadın belediye başkanına devretmek. Fakat bu dönem aranızdan bir aday çıkmadı. Onun için siz aranızdan aday çıkarana kadar bu görevi ben sürdüreceğim anlaştık mı? Bütün samimiyetimle söylüyorum İnşallah bu  kutsal görevi bir kadına devretmek bana nasip olur. Hepinizi saygıyla selamlıyor iyi eğlenceler diliyorum” dedi.

Etkinlikler sürecek

Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal Kadın Milletvekili olarak programıma katıldı ve konuşmasında bütün kadınların kadınlar gününü kutladı. Ünlü ses sanatçısı Deniz Toprak sahne alarak seslendirdiği şarkılar ile bütün kadınlar unutulmaz bir gece yaşadı ve ardından program sona erdi. 7 Mart Perşembe günü ilçede Belediye Başkanı İsmail Taylan, Kadın Belediye Meclis Üyeleri ve belediye personel tarafından her eve ve iş yerlerine karanfil dağıtılarak Regaib Kandili ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlandı. Başkan Taylan etkinliklerin süreceğini söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlerim çarpıtıldı
Sözlerim çarpıtıldı
Özel misafirler
Özel misafirler