Serteser talep etti Bakan söz verdi

Ticaret Bakanlığı ve TOBB işbirliğinde Manisa’da düzenlenen Bölgesel İstişare Toplantısı’nda Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, çeşitli sektörlere ilişkin sorunları ve çözüm önerilerini dile getirdi. Serteser’in taleplerini değerlendiren Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan takip sözü verdi.

Serteser talep etti Bakan söz verdi
Serteser talep etti Bakan söz verdi Admin
Bu içerik 2878 kez okundu.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımı ile Manisa Anemon Otel’de Bölgesel İstişare Toplantısı düzenlendi. Toplantıya Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şükrü Köse, ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri Hayrettin Güzbey, Hacı Sait Evrenkaya ve Akif İşbilir ile ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol’da katıldı. Konuşmaların ardından, sektörlerin sorun ve taleplerini sunmak isteyen Oda ve Borsa Yönetim Kurulu Başkanları’na söz verildi. ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO Meslek Komiteleri’nde gündeme gelen sorun ve çözüm önerilerini iletti.

Şikayetler var

ATSO Başkanı SErteser, “Ulusal süpermarkelerin yan yana açıldığı görülüyor. Bu konuda Eczacı ve Eczacılar Yönetmeliğinin 8’inci maddesi 1’nci bendinde yer alan ‘Serbest eczane sayıları,  ilçe sınırları içinde en az 3500 kişiye bir eczane düşecek şekilde düzenlenir’ ifadesi uygulanabilir. Ulusal süpermarketlerin bunun gibi bir sistemle açılması yerinde olacaktır. Ulusal marketlerle ilgili bize kırtasiyecilerden gelen önemli bir şikayet var. Bilhassa eğitim-öğretim yılı başlangıçlarında ulusal marketlerdeki kırtasiye reyonları çok büyütülüyor. İşi sadece kırtasiyecilik olanlar sıkıntı çektiklerini söylüyorlar. Eğitim-öğretim yılının başlangıcında ulusal marketlerin kırtasiye bölümlerinin büyütülmemesi talep ediliyor” dedi. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AFJET’ten tek gollü galibiyet
AFJET’ten tek gollü galibiyet
Sağlıklı beslenma anlatıldı
Sağlıklı beslenma anlatıldı