Advert
Advert

Son gün 28 Şubat

Sosyal Güvenlik Kurumu Afyonkarahisar İl Müdürü Samet Fidan, günü geçmiş borçların yapılandırılmasıyla ilgili olarak son ödeme tarihinin 28 Şubat olduğunu hatırlatarak, “Mağduriyet yaşanmaması için son ödeme gününe hassasiyet gösterilmeli” dedi.

Son gün 28 Şubat
Son gün 28 Şubat Admin
Bu içerik 387 kez okundu.

Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni (ABYD) ziyaret eden SGK Afyonkarahisar il Müdürü Samet Fidan, SGK borç yapılandırmaları ve ödeme takvimi ile ilgili uyarılarda bulundu. ABYD Başkanı Sezer Küçükkurt’u kurum temsilcilerinin derneklerini ziyaretinden dolayı memnuniyetlerini dile getirdi. Afyonkarahisar Sosyal Güvenlik İl Müdürü Samet Fidan ve SGK Özel Kalem Mehmet Ali Genç basın camiasındaki birliktelik çalışmalarını takdirle izlediklerini, Basın Yayın Derneği’nin önemli çalışmalara imza attığını dile getirdiler.

Hakkı bozulanlara gün doğdu

Bu vesile ile basın mensuplarına SGK’nın uygulamalarıyla ilgili bilgiler veren SGK İl Müdürü Samet Fidan, “Geçen yıl çıkartılan 7143 sayılı yasaya göre yapılan yapılandırmalarda gelinen bir süreç var. Bu süreçte taksitler veya peşin olarak ödemeyi seçen işverenlerimiz artı BAĞKUR sigortalılarımız bazı nedenlerden dolayı yatıramadığı taksitlerini yapılandırma hakkı kazandılar. Aralık ayının sonunda 7159 sayılı kanun çıktı. Bunda da şöyle bir kolaylık, bir ihya tanındı. 28 Şubat tarihine kadar daha önceden yatmamış veya eksik olarak yatırılıp da yapılandırma hakkı bozulmuş olan işverenlerimiz ve BAĞKUR sigortalılarımız 28 Şubat tarihine kadar bu primleri yatırmaları halinde yapılandırmalarının bozulmayacağı, haklarının devam edeceği bir süreçteyiz. 28 Şubat tarihi son gün. Önümüzdeki hafta Perşembe günü bu süreç bitecek. Hem Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği aracılığıile de bunu kamuoyuna bir daha hatırlatma düşüncesiyle bu ziyareti de gerçekleştirdik. Afyon halkından SGK’ya prim borcu olan ve bunu yatırma gayretinde olan vatandaşlarımıza ve işverenlerimize bu süreyi tekrar hatırlatarak bu avantajları kaybetmemelerini yapılandırma haklarına devam etmelerini istiyorum.” ifadelerine yer verdi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Posterler kaldırılacak
Posterler kaldırılacak
Acar’a yoğun ilgi
Acar’a yoğun ilgi