Çoban’a vefa örneği

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi, görev süresi boyunca şehit aileleri ve gazilere verdiği desteklerden dolayı dernek binasının bir köşesine fotoğrafını astıkları Başkan Çoban'a karşı büyük bir vefa örneği gösterdi.

Çoban’a vefa örneği
Çoban’a vefa örneği Admin
Bu içerik 488 kez okundu.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, görev yaptığı iki dönemde her zaman şehit aileleri ve gazilerin yanında olan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ı unutmadı. Şube Başkanı Kumartaşlı ve dernek üyeleri, 31 Mart’ta görev süresi dolacak olan Başkan Çoban'ın derneği ziyareti sırasında dernek binasının bir köşesine Başkan Çoban’ın fotoğrafı astı.  Başkan Çoban, fotoğrafını gördüğünde çok duygulandığını belirterek Kumartaşlı ve dernek üyelerine teşekkür etti.

Bizim için ağabey

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın şehit aileleri ve gaziler ile yakından ilgilendiğini de söyleyen Şube Başkan Kumartaşlı, Başkan Çoban’ın bir belediye başkanının ötesinde kendileri için bir ağabey olduğunu vurguladı. Kumartaşlı, “Sizin belediye başkanlığınızın ötesinde ağabeyliğinizi hem dernek olarak hem de şehit aileleri ve gaziler olarak hep hissettik. Biz de sizin 10 yıllık süre içerisinde verdiğiniz destekler karşılığında bu şekilde bir adım atarak vefamızı size karşı ödeyelim istedik. Yönetim kurulu üyelerimiz, şehit anne ve babalarımız ile gazilerimiz olarak bir karar aldık. Sizin resminizi derneğimizin duvarında şeref köşesine astık. Yaptığınız maddi ve manevi hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

9 yıl birlikte çalıştık

10 yıllık belediye başkanlığı görevi boyunca İsmail Kumartaşlı ile birlikte 9 yıldır görev yaptığını anlatan Başkan Çoban ise “Bizim de 10 yıllık görev süremizin 9 yılı İsmail kardeşimiz ve ekibi ile birlikte geçti. Bu süre zarfında müthiş olağanüstü bir gayret gördük. Yaptıkları işe özen gösterdiklerini gördük. Mevzuatın takibi, kurumlararası diyalog hem gazilerimizin hem şehit ailelerimizin hem de onların yakınlarının meselelerinin takibi dernek tarafından profesyonelce yerine getirildi. Ben herkese teşekkür ediyorum. Allah bu derneğe yeni gazi ve şehit üye kaydetmeyi durdursun inşallah” dedi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı Burhanettin Çoban
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tehlikeli yolculuk
Tehlikeli yolculuk
Anne dostu hastane
Anne dostu hastane