“Önümüzdeki 4 maç kaderimizi belirleyecek”

Eskişehirspor Teknik Direktörü Fuat Çapa önemli açıklamalarda bulundu. Çapa, “Ligde kalmak artık hedefimiz değil. Karabük’ten kazasız belasız dönersek ondan sonra oynayacağımız 4 maç bizim ligdeki kaderimizi belirleyecek” dedi.

“Önümüzdeki 4 maç kaderimizi belirleyecek”
“Önümüzdeki 4 maç kaderimizi belirleyecek” Admin
Bu içerik 1060 kez okundu.

Bizim Çocuklar diye yola çıktık. Artık belli bir seviyeye geldi. Çocukluktan çıktı birey oldu. Bu çocuklarla yola çıkmamız şehri daha çok kenetlenirdi. Türk futboluna 12-13 yeni isim kazandırdık. Genç arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Üzerlerinde yük vardı. Biz her ne kadar o yükü almaya çalışsak da, baskı altından kurtarmaya çalışsak da her zaman başarılı olamadık. Sonuçta bu şehirde yaşıyorlar. Bireysel anlamda 6 ay önceye 6 ay sonraya bakacak olursa hepsi gelişim gösterdi.”

ASIL GÖREV ŞİMDİ BAŞLIYOR

“Gençlerbirliği maçı öncesi soyunma odasında şunları söylemiştik. 6 aydır özlenen tabloyu burada görmek insanı hem gururlandırıyor, hem de duygulandırıyor. ‘Biz bu ligin iddialı takımlarından olacağız’ diyorduk. Bunu Gençlerbirliği maçında gösterdik. 6 ay futboldan uzak olsalar da, ilk 10-15 dakikayı sıkıntılı geçirseler de bize ne kadar çok şey katabileceklerini ilerleyen dakikalarda gösterdiler. Yaşımız 19-20’ydi, şu anda 25 olduk. Asıl görevimiz bundan sonra başlıyor”

“BU SENE LİGDE KALACAĞIZ

“Sezon başında ‘14-15 puanı yakalarsak ligde kalırız. 18-19 puan yaparsak Play-Off için hala şansımız olabilir’ demiştik. Ama maalesef transferi ikinci devrenin iki maçı oynandıktan sonra açabildik. Ligde kalmak artık hedefimiz değil. Biz bu ligde kalacağız. İpler bizim elimizde olmadığı için maçlarımızı kazandıktan sonra neler olacak ona bakacağız. Bizim geleceğimizi bu gençler belirleyecek. Kim hak ediyorsa formayı o alacak. Adaletli olmalıyız ki bize olan inanç ve güvenleri devam etsin”

 

 

Eskişehirspor Teknik Direktörü Fuat Çapa
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tehlikeli yolculuk
Tehlikeli yolculuk
Anne dostu hastane
Anne dostu hastane