Tedbirler alınıyor

Vali Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında İl Müdürlerinin katılımıyla 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinin ilimizde huzur ve güven içerisinde geçmesi için ‘Seçim Güvenliği Toplantısı’ yapıldı.

Tedbirler alınıyor
Tedbirler alınıyor Admin
Bu içerik 380 kez okundu.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen Seçim Güvenliği Toplantısı’na Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Vali Yardımcıları Ümit Şeref Kayacan, Gülihsan Yiğit ve Dr. Mehmet Boztepe, İl Jandarma Komutanı J. Albay Hamza Çömez, İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız ile İl Müdürleri katıldı.

 Herşey düşünüldü

Toplantıda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz; “Seçimlerin sağlıklı, huzurlu ve güvenli bir şekilde geçmesi, vatandaşın iradesinin sandığa özgür bir şekilde yansıması ve yansıyan sonuçlarında seçim kurullarına sağlıklı bir şekilde ulaştırılması görevi burada bulunan kamu kuruluşlarının temsilcilerinin sorumluluğundadır. Biz gerek güvenlik birimleri olarak, gerekse başta enerji sağlayan elektrik, doğalgaz ve haberleşmeyi sağlayan kurumlar olarak gerekli tedbirleri alacağız. Ayrıca okulların temizliği, okullarda bulunan kameraların kontrol edilmesi, okul bahçelerinin fiziki güvenliğinin sağlanması konularında da Milli Eğitim Müdürlüğü ile Okul Müdürlüklerince gerekli tedbirler alınacak”

Kontroller yapılacak

Vali Tutulmaz, “Okullardaki gerekli tedbirlerin alınması hususunda emniyet ve jandarma bunların kontrollerini yapacaklar, özellikle okul müdürleri bunda sorumludur. Yine seçim günü sağlık ve benzeri problemlerinin giderilmesinde Sağlık Müdürlüğü, olası kar yağışında yolların açık tutulmasında Karayolları, Özel idare ve Belediye sorumludur. Bunların bugünden planlarını en kötü senaryoya göre hazırlaması lazım. Daha önce ifade ettiğim gibi bu tedbirler birkaç kez gözden geçti, daha önceki seçimlerde de uygulandı. Bir kez daha bunları gözden geçirelim.” dedi. Rabia Güzbey

Mustafa Tutulmaz Afyonkarahisar Valisi 31 Mart 2019 Yerel Seçimler 2019 Yerel Seçimler Afyonkarahisar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tehlikeli yolculuk
Tehlikeli yolculuk
Anne dostu hastane
Anne dostu hastane