Farklı yerlere çekmeyin

Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nun Rize Barosu ziyaretinde yaşananlar ile yazılı bir basın bildirisi yayınladı

Farklı yerlere çekmeyin
Farklı yerlere çekmeyin Admin
Bu içerik 481 kez okundu.

Baro Başkanı Turgay Şahin yaptığı açıklamada, “Türkiye Barolar Birliği Başkanımız Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nun Rize Barosu ziyareti sırasında tüm siyasi partilerin il başkanlıklarının, kendisine eşlik eden Rize, Trabzon, Bayburt, Erzurum, Erzincan, Gümüşhane, Ordu, Giresun Barosu Başkanı ve yöneticilerinin de katılımı ile gerçekleştirilen ziyaretinin farklı söylemlerle polemik konusu yaptığını görmüş bulunuyoruz. Başkanımızın ve ziyarete eşlik eden meslektaşlarımızın açıklamalarından ziyaretin amacının toplumsal barışa katkı koymak olduğunu ve ne yazık ki toplumun her kesiminde ve hatta kendi meslek alanımızda da yaşadığımız şiddet sarmalına dikkat çekilmiş ve bu anlamda siyaset yapanlara ve onların vasıtası ile tüm topluma yerel seçimler öncesi bir mesaj verilmek istenmiştir”

Demokrasi konuşuldu

Birlik Başkanının ziyaretlerde demokrasiden bahsettiğini dile getiren Şahin, “Değerli Birlik Başkanımızla yapılan siyasi parti ziyaretleri sırasında, TBB’nin ve Barolarımızın şimdiye dek savunduğu hukukun üstünlüğü, adaletin ve bağımsız savunmanın önemi, adalet sisteminde yaşanan sorunlar, demokrasinin önemi gibi konuların aksi yönünde, ilkelerimize aykırı hiç bir görüş  belirtilmemiştir. Tam tersi tüm siyasi partilere yapılan ziyaretler sırasında, Birlik Başkanımız, yaklaşan yerel seçimlerin demokrasimiz için öneminden bahsetmiş, bu süreçte ayrıştırıcı dil kullanılmaması ve suçlayıcı dilden vazgeçilmesinin gerekliliğini vurgulamış, devletin yanında olmanın hükümetin yanında olmak anlamına gelmediği belirtilmiştir”

Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tehlikeli yolculuk
Tehlikeli yolculuk
Anne dostu hastane
Anne dostu hastane