Yetki seçim kurulunda

ODAK’ın dün kamuoyuna manşetten duyurduğu “BİR EVDE 74 SEÇMEN” başlıklı haberimizi değerlendiren Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, “Çok yakışıksız bir davranış. Bu tür davranış içinde bulunanların oy kullanmaları engellenmeli” dedi

Yetki seçim kurulunda
Yetki seçim kurulunda Admin
Bu içerik 955 kez okundu.

31 Martta yapılacak olan yerel seçimde merkeze bağlı Çıkrık Mahalle muhtarlığı yarışında ilginç olaylar yaşanıyor.  Üç adayın yarıştığı mahallede bir evde 74, bir ev de 46 kişi olmak üzere toplam 120 seçmenin bulunduğunu ODAK ortaya çıkartmıştı. ODAK’ın haberini değerlendiren Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, “Sadece bu mahallede değil, diğer bazı yerleşim alanlarında Valiliğimize şikayetler oldu. Emniyet ve Jandarma ekiplerimiz tarafından şikâyete konu olan adreslere denetimler yapıldı. Tutulan tutanaklar hem ilçe seçim kuruluna, hem de nüfus müdürlüğüne bildirildi” dedi.

Etik ve hoş değil

Vali Tutulmaz, “Kanunen bildirdiği adreste oturmayanlara idari para cezası uygulanıyor. Bu işlemi Nüfus Müdürlüğümüz yerine getiriyor. Haberinizde bahsedilen adresler için emniyet güçlerimiz tarafından denetim yapılarak hazırlanan rapor ilgili kurumlara bildirilmiştir. Bundan sonrası İl Seçim Kurulunun sorumluluk alanına giriyor. Haberinizde belirtilen kişilerin 31 Mart’ta yapılacak olan seçimde oy kullanıp kullanmamalarına İl Seçim Kurulu karar verecek.  Bir evde bu kadar kişinin yaşaması imkânsız. Etik ve hoş olmayan bir davranış ile karşı karşıyayız” dedi.

ODAK ÖZEL HABER/AHMET SARLIK

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz “BİR EVDE 74 SEÇMEN” Afyonkarahisar Çıkrık Mahallesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıralamalar belli oldu
Sıralamalar belli oldu
Tanker devrildi 1 yaralı
Tanker devrildi 1 yaralı