Afyon kamp merkezi olmalı

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak Meclis Genel Kurulu’nda gündem dışı söz alarak Afyonkarahisar’ın Futbol Takımlarının Kamp Merkezi Haline getirilmesi için, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan talepte bulundu.

Afyon kamp merkezi olmalı
Afyon kamp merkezi olmalı Admin
Bu içerik 395 kez okundu.

MHP Milletvekili Mehmet Taytak konuşmasında, “Afyon, batıyla doğuyu birleştiren, kuzey ve güneyi birbirine kavuşturan, Türkiye’nin bağlantı ve buluşma noktası, hoşgörü ve emeğin şehridir. Son yıllarda gittikçe boyut değiştiren, evrenselleşen, ekonomisi uçsuz bucaksız bir hal alan ve dünyanın sporu-oyunu olan futbolun da cazibe noktalarından biri olmak için en büyük adaydır. Afyon ilimizin, futbol takımlarının sezon içindeki başarılarının temelini oluşturan sezon öncesi kamplarının yapılması için uygun coğrafyaya, iklime, alana ve altyapıya sahip olduğu futbol otoriteleri tarafından belirtilmiştir” dedi.

Bakandan destek bekliyoruz

Bakandan gerekli yardımları beklediklerini söyleyen Milletvekili Taytak, “Geçen yaz süper lig, TFF, 1.lig ve yurtdışından gelen kulüplerle birlikte 65’e yakın kulübün yaz kampı dönemini Afyon’da geçirdiğini biliyoruz. Son yıllarda sportif manada gösterdiği başarıları, kamp merkezleri ile pekiştirmeyi amaçlamaktayız. Nihai amaç ise Afyon'u futbol takımlarının kamp merkezi haline getirilmesi, yakın coğrafyadan takımlar için cazibe bölgesi olarak dünya futboluna örnek bir şehir olması. Asya, Avrupa ve Afrika'daki futbol takımlarını sürekli Afyon’a çekerek ülke ekonomisine katkı sağlamaktır. Beraberinde ülkemizdeki evlatlarımıza spor-futbol kültürünü aşılamaktır. Gençlik ve Spor Bakanımızdan bu konuyla alakalı gerekli yardımları bekliyoruz.” dedi.

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tehlikeli yolculuk
Tehlikeli yolculuk
Anne dostu hastane
Anne dostu hastane