Halk oyunu ekipleri tam gaz

İlimizi geçtiğimiz yıllarda çeşitli kategorilerde başarı ile temsil ederek adlarından söz ettiren Erkmen Belediyesi Halk Oyunları ekibi ve Afyon Lisesi ekibi 16 Şubat’ta Afyonkarahisar’da gerçekleştirilecek şampiyonalara sıkı bir şekilde hazırlanıyorlar.

Halk oyunu ekipleri tam gaz
Halk oyunu ekipleri tam gaz Admin
Bu içerik 642 kez okundu.

Erkmen Belediyesi olarak bölge şampiyonasına, Afyon Lisesi olarak da il birinciliğine Afyonkarahisar Kocatepe Spor Kompleksinde yer alan Tınaztepe Spor Salonunda hazırlandıklarını ifade eden Beden Eğitimi Öğretmeni Murat İnce, Afyonkarahisar’a her iki kategoride de başarı elde etmek istediklerini ifade etti.

“ÇALIŞMALARIMIZ SIKI BİR ŞEKİLDE SÜRÜYOR”

Gerçekleştirilen çalışmalar hakkında konuşan Beden Eğitimi Öğretmeni Murat İnce, “Afyon Lisesi ve Erkmen Belediyesi Halk Oyunları ekiplerinin antrenörüyüm. 16 Şubat Cumartesi günü Halk Oyunları Federasyonunun düzenlemiş olduğu il yarışması kapsamında hem Erkmen Belediyesi gençler kız düzenlemesiz ve büyükler erkek düzenlemesiz kategorilerinde, okullar arası müsabakalarda ise Afyon Lisesi kız ekibi düzenlemesiz gençler kategorisinde il yarışmasına katılacağız. İl yarışmalarına iki haftalık bir zamanımız kaldı. Çalışmalarımız Afyon yöresi halk oyunları olmak üzere Afyonun eski kültüründen günümüze aktarılabilen oyunları bizden sonraki nesillere aktarmak adına gençlerimize bu şekilde aktarıyoruz” dedi.

“İNŞALLAH AYNI BAŞARIYI TEKRARLAYACAĞIZ”

Açıklamalarına devam eden İnce, “Erkmen Belediyesi olarak genç kızlar kategorisinde geçtiğimiz sene Muğla’da bölge üçüncüsü olduk aynı başarıyı inşallah bu sene üzerine koyarak tekrar etmek istiyoruz. Toplamda yedekler ile beraber 16 kız 16 erkek var fakat aktif olarak sahada görev yapacak arkadaşlarımız 12 kız 12 erkek. Bu konuda bizlere destekte bulunan Erkmen Belediye Başkanımız Memduh Kuş’a ve okul sporları kategorisinde de  Afyon Lisesi Müdürümüz Turgay Bingül’e çok çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Erkmen Belediyesi Halk Oyunları Afyon Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Murat İnce
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıralamalar belli oldu
Sıralamalar belli oldu
Tanker devrildi 1 yaralı
Tanker devrildi 1 yaralı