Üyeliklerde değişiklik yok

31 Mart’ta yapılacak olan Belediye Başkanlığı ve İl Genel Meclisi seçimlerinde belediye meclis üyeleri ile ilçelerin il genel meclisi üye sayıları belli oldu.

Üyeliklerde değişiklik yok
Üyeliklerde değişiklik yok Admin
Bu içerik 1083 kez okundu.

Yüksek Seçim Kurulu TUİK tarafından açıklanan 2018 yılı Türkiye nüfusu rakamına göre 31 Mart’ta yapılacak olan illerin İl Genel Meclisi sayıları ile Belediyelerin Meclis üye sayılarını belirledi.

50 KİŞİDEN OLUŞACAK

2017 yılı sonu itibarıyla Afyonkarahisar’ın il geneli nüfusu 715 bin 693 iken TUİK tarafından açıklanan rakamla Afyonkarahisar’ın nüfusu 725 bin 568‘ya yükseldi. Bir yılda 9 bin 875 kişilik artış 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimde il genel meclisi ile Belediyelerin meclis üye sayılarında değişiklik getirmedi. Buna göre İl Genel Meclisi yine 50 üyeden oluşacak. Afyonkarahisar merkez 7 üye ile temsil edilirken, Sandıklı 4, Bolvadin, Çay, Dinar, Emirdağ, İhsaniye, Sinanpaşa ve Şuhut ilçeleri üçer üye ile temsil edilecek. Diğer ilçeler ise ikişer üye temsil edilecek.

BELEDİYE MECLİS ÜYELİKLERİ AYNI

Yüksek Seçim Kurulu TUİK’in açıkladığı nüfus sayımına göre il, ilçe ve belde belediyelerinin meclis üye sayılarını belirledi. Afyonkarahisar’da bulunan belediyelerin meclis üye sayılarında herhangi bir değişiklik olmadı. Afyonkarahisar Belediyesi 3 kontenjan olmak üzere yine 31 kişiden oluşurken, Bolvadin, Sandıklı ve Dinar Belediyeleri 2 si kontenjan olmak üzere 15 üyeden, Çay, Emirdağ, Şuhut ve İscehisar Belediyeleri biri kontenjan olmak üzere 11 üyeden, Dazkırı, İhsaniye, Sinanpaşa, Sultandağı, Başmakçı, Bayat, Evciler, Hocalar ve Kızılören ilçeleri ile diğer belde belediyelerinin meclis üyelikleri biri kontenjan adayı olmak üzere 9 kişiden oluşacak.

ODAK ÖZELHABER/AHMET SARLIK

31 Mart Yerel Seçimler Yüksek Seçim Kurulu TUİK
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tehlikeli yolculuk
Tehlikeli yolculuk
Anne dostu hastane
Anne dostu hastane