Kendi ayağıma sıktım

31 Mart’ta Belediye Başkanlığı görevi sona erecek olan Başkan Çoban’dan itiraf; “AK Parti’nin çeşitli kademelerinde görev yapanlar evlatlarına yakınlarına iş istedi. Yapabileceklerimiz sınırlıydı. Bu taleplerin birçoğu geri çevrildi. Bir anlamda kendi ayağıma kendim kurşun sıktım”

Kendi ayağıma sıktım
Kendi ayağıma sıktım Admin
Bu içerik 2684 kez okundu.

31 Mart tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde partisi tarafından yeniden aday gösterilmeyen Belediye Başkanı Burhanettin Çoban Gün FM’de Gazetemiz Köşe Yazarı İsmail Akar’a itiraflarda bulundu. Başkan Çoban, “Ben haftanın beş günü öğleden sonra kapılarımı halka açtım. Herkes randevusuz gelip on yıl boyunca benimle görüştü. Makama gittim Başkan ile görüşmediğim diyen bir Allah’ın kulu çıkmaz. Peki benimle görüşmeye gelenlerin talebi neydi? İş istedi. İşi olanlar ise daha iyi mevkii talep etti. Kimdi bunlar? Genelde AK Parti’li insanlar” dedi.

Yakınlarına iş istediler

Başkan Çoban, “AK Parti’nin çeşitli kademelerinde görev yapanlar evlatlarına yakınlarına iş istedi. Yapabileceklerimiz sınırlıydı. Bu taleplerin birçoğu geri çevrildi. İşte o zaman kendi partimden bana sıcak bakmayan seçmenler oluştu. Bir anlamda kendi ayağıma kendim kurşun sıktım. Ben kapıları açmasam görüşmesem talepleri dinlemesem bana kızmayacak tavır almayacaklardı. Birçok ilde başkanın makamına böylesine rahat gidemezseniz. Sonuçta CHP’li ve MHP’li olanların yüzde 55-60’ı bana oy vereceğini söylerken kendi partilimiz ‘Çoban’a oy yok’ demeye başladı”

AYRINTILAR İSMAİL AKAR'IN KÖŞE YAZISINDA.......

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban Afyonkarahisar 31 Mart 2019 yerel seçimler 31 mart yerel seçimler afyonkarahisar ismail akar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tehlikeli yolculuk
Tehlikeli yolculuk
Anne dostu hastane
Anne dostu hastane