Medeniyet kuran milletiz

Manisa ilinde Vali Mustafa Tutulmaz, Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Manisa Valisi Ahmet Deniz, Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu üyelerin katılımıyla Zafer Kalkınma Ajansı Ocak ayı Yönetim Kurulu Toplantısı yapıldı.

Medeniyet kuran milletiz
Medeniyet kuran milletiz Admin
Bu içerik 591 kez okundu.

Yönetim Kurulu Toplantısının ardından gerçekleştirilen 2019 Yılı Destek Programları açılış toplantısında Zafer Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan ve toplam 13,5 milyon TL kaynak ayrılan 2019 Yılı Destek Programları duyuruldu. Zafer Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan 10 Milyon TL bütçeli Yeni Nesil Eğitim Mali Destek Programı (YENEP) 2,5 Milyon TL bütçeli 2019 Yılı Fizibilite Desteği Programı (2019 FD) ve 1 Milyon TL bütçeli 2019 Yılı Teknik Destek Programı olmak üzere toplam 13,5 Milyon TL kaynak tahsis edilmiş olan 2019 Yılı Destek Programları açılış toplantısı ile kamuoyuna ilan edildi.

 Katılım yoğun oldu

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda yapılan toplantıya Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Manisa Valisi Ahmet Deniz, Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu üyeleri, Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak illerinden kamu, özel sektör ve STK temsilcileri, il protokolü ile Aselsan adına Kurumsal Yönetim Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Hakan Karataş, Habitat Derneği adına Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Hazır, Microsoft adına Sosyal Sorumluluk Koordinatörü Mehmet Can Irhan, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, il ve ilçe milli eğitim müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 407 projeye 132 milyon

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Veli Oğuz, ajans olarak proje teklif çağrısı kapsamında bugüne kadar 407 projeye 132 milyon TL kaynak aktardıklarını, eş finansman katkısıyla birlikte yatırımcıların bölgede 323 milyon TL’lik yatırım yapmasına vesile olduklarını kaydetti. Oğuz, Manisa’dan başlayarak diğer illere de yaymak amacıyla savunma sanayi eko sistemi oluşturacaklarını belirtti. Oğuz, “YENEP bizler için mali destek programı olmanın çok ötesinde milli bir sorumluluktur. Bu program sayesinde Kendin Yap olarak adlandırdığımız sistematik bir dijital eğitim eko sistemi oluşturmayı amaçlıyoruz. Bu eko sistemi de başta il milli eğitim müdürlüklerimiz olmak üzere üniversitelerimiz, Aselsan, Arçelik, Microsoft, Habitat Derneği, Insıder firması gibi eğitim ve teknoloji alanında ülkemizin göz bebeği kurum ve kuruluşları ile birlikte oluşturacağız.” dedi.

 Dünyaya yön verdik

Geçmişimizden güç aldığımızı ve gurur duyduğumuzu belirterek sözlerine başlayan Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Manisa Valisi Ahmet Deniz , “Biz medeniyet kuran gerçek anlamda bunu dünyaya anlatan bir milletiz. Bunu nasıl yaptık. Bilgiye dayanarak, sahip olduğu bilgiyi irfanla bütünleştirerek gerçek anlamda merhametle, adaletle dünyaya asırlarca yön verdik ve hükmettik. Ne zaman bu anlayıştan uzaklaştık artık çağı yakalayamaz duruma geldik. Değişimi, dönüşümü kaçırdığınız zaman yakalamak güçleşiyor. Tüm bu uğraşlar onun içindir. Gelişimi, dönüşümü zamanında yakalamalıyız” dedi.

Protokol imzalandı

Açılış konuşmalarının ardından Zafer Kalkınma Ajansı Program Yönetimi Birimi Başkanı Erce Şengül tarafından Zafer Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Destek Programlarının tanıtımı gerçekleştirildi. YENEP, kamu, STK ve özel sektör işbirliğinde uygulanacak programa ASELSAN, Arçelik, Microsoft, Insider firmaları ve Habitat Derneği destek veriyor. Program, Ajans Yönetim Birim Başkanı Erce Şengül’ün sunumundan sonra Sponsorluk ve Gönüllü Mentörlük protokolünün imzalanması ile sona erdi. Zehra Çetingül

Vali Mustafa Tutulmaz Zafer Kalkınma Ajansı Manisa Valisi Ahmet Deniz Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman Uşak Valisi Funda Kocabıyık ASELSAN Arçelik Microsoft Erce Şengül
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tehlikeli yolculuk
Tehlikeli yolculuk
Anne dostu hastane
Anne dostu hastane