Noterli işe hücum

İşkur’un Toplum Yararına Çalışma Programı çerçevesinde Afyonkarahisar Sağlık İl Müdürlüğe bağlı hastanelerde temizlik işlerinde çalıştırılacak 38 kişilik işe 1300 kişi başvurdu. Noter huzurunda çekilen kura da isimleri çıkan işçiler yaklaşık 5 ay çalışacak.

Noterli işe hücum
Noterli işe hücum Admin
Bu içerik 1017 kez okundu.

İş-Kur İl Müdürlüğü bünyesinde Afyonkarahisar il merkezi ve ilçelerinde bulunan hastanelerde temizlik işlerinde çalıştırılacak 38 personel için 1300 kişi başvurduğu ortaya çıktı.  Yapılan başvurular sonrasında merkez ve ilçe devlet hastanelerinde çalıştırılacak olan personeller Sağlık İl Müdürlüğü binasının bahçesinde Afyonkarahisar 3. Noteri Selçuk Topay’ın başkanlığında iş için başvuruda bulunan vatandaşlar tarafından çekildi.

BAYANLAR FAZLA

Kura çekimine İş-Kur İl Müdürü Ahmet Karakaya, Sağlık İl Müdürü Dr. Serhat Kormaz ile iş için müracaatta bulunan çok sayıdaki işsizler katıldı. 20 kişinin çalışacağı Afyonkarahisar Devlet Hastanesinde çalışmak için 670 kişinin müracaat ederken, diğer ilçelerde bulunan hastanelerde çalışmak için başvuru yapanlarla birlikte başvuru sayısının 1300’e yükseldiği öğrenildi. Başvuru sayısında bayanların erkeklere oranla daha fazla olduğu dikkat çekti. Kura çekiminde bir kişinin alınacağı Başmakçı ilçesine hiçbir kimsenin başvurmadığı, ikişer kişinin görevlendirileceği Emirdağ ve Hocalar ilçelerinde ise birer kişinin başvurduğu ortaya çıktı.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

 

 

iş-kur Ahmet Karakaya Dr. Serhat Korkmaz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıralamalar belli oldu
Sıralamalar belli oldu
Tanker devrildi 1 yaralı
Tanker devrildi 1 yaralı