MUHAMMET İYİLEŞECEK

Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesine bağlı Konarı köyünde yaşayan Akçeşme ailesinin 8 aylık bebeği Muhammet’in ilaçları yurtdışından geldi.

MUHAMMET İYİLEŞECEK
MUHAMMET İYİLEŞECEK Admin
Bu içerik 1253 kez okundu.

Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesine bağlı Konarı köyünde yaşayan Akçeşme ailesinin 8 aylık bebeği Muhammet Akçeşme henüz anne karnındayken enfeksiyon kapmıştı. Anne karnında enfeksiyon kaptığından dolayı doğuştan gözleri görmeyen minik Muhammet katarak ameliyatı ile gözleri görmeye başladı.  Ancak minik Muhammet’in Vücudundaki enfeksiyon nedeniyle ilaç kullanılması gerekiyordu. İlacın Türkiye’de bulunmaması nedeniyle yurtdışından beklenmeye başladı ve minik Muhammet yoğun bakıma kaldırılmıştı. Yerel ve ulusal basında haberlerin çıkmasının ardından Minik Muhammet’in sesini AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ve yurtdışından birçok gurbetçi vatandaş duydu. 

YURDUNUSEVEN ZİYARET ETTİ

Aslen Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesinden olan ve Fransa’da eczanesi bulunan gurbetçi İsmail ve Arzu Erdoğan çiftti ilacı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurndunuseven’in adına gönderdi. İlacın Afyonkarahisar’a gelmesi ile birlikte Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hastanesine giderek, minik Muhammet’i ziyaret etti. AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven Fransa’dan gönderilen ilacı minik Muhammet’in babası Hasan ve annesi Gülbeyaz Akçeşme’ye teslim ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.  Bugün mutlu bir an için Afyonkarahisar Salık Bilimleri Üniversitesine geldiğini belirten Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, “İnsanlar genelde hastalanınca hastaneye gelir ama ben bugün gelmekte büyük bir mutluluk duyuyorum” dedi. 

MUHAMMET’İN TAKİPÇİSİ OLDU

Afyonkarahisar basının gündeme getirdiği minik Muhammet’in rahatsızlığını duyduklarını söyleyen Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, “Haberin yapılmasının ardından bizlerde küçük Muhammet’in rahatsızlığının takipçisi olacağını söylemiştik ve hükümetimizin bu ilacı getirteceğini ifade etmiştik. Ancak biz takibimiz neticesinde bu ilacın üretilen fabrikasında sıkıntılardan kaynaklanan temin problemi vardı” diye konuştu.

HABER TÜM DÜNYADA SES GETİRDİ

Milletvekili Yurdunuseven sözlerine şöyle devam etti: “Bu arada haber tüm Türkiye’de ve dünyada seyredilmiş ve duyuldu ve hemen ardından Fransa’da eczanesi bulunan Afyonkarahisar Emirdağlı hemşerimiz İsmail ve eşi Arzu Erdoğan bizimle irtibata geçtiler. Hemen ardından bu ilacın bulunabileceğini belirttiler ve hemen telefonla ilacın temin edildiği müjdesini verdiler.”  Türk Milletinin ne kadar hassas, yardımsever ve dayanışma içerisinde olduğunu birkez daha gördüklerini ifade eden Milletvekili Yurdunuseven, “Ben buradan özellikle İsmail ve Arzu Erdoğan çiftine çok teşekkür ediyorum. Hatta biraz önce tekrar görüştük ve güzel bir müjde daha verdiler. İlaçtan 10 kutu daha temin ettiklerini söylediler. Edindiğimiz bilgilere göre 10 kutu ilaç 6 ay tedaviye yetiyor. Dolayısıyla iki defa 10 kutu ilaç gelince 1 yıl tedavisini karşılıyor” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Maske dağıtımı sürüyor
Maske dağıtımı sürüyor