Advert
Advert

Torba yasada vatandaş yok

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, 71 maddelik torba yasada Cumhurbaşkanına tanınan olağanüstü yetkiler olduğunu ancak vatandaşın çözüm bekleyen sorunları ve milletin derdine derman olacak maddelerin olmadığını söyledi.

Torba yasada vatandaş yok
Torba yasada vatandaş yok Admin
Bu içerik 433 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, TBMM Genel Kurulu'nda CHP gurubu adına konuştu. 71 maddelik torba yasada vatandaşın olmadığını kaydeden Milletvekili Köksal, "AKP'nin 26'ıncı dönemde de sıkça başvurduğu ama 27'inci dönemde neredeyse tek yasama modeli olarak önümüze getirdiği torba yasalardan birini konuşuyoruz. 71 maddelik bu torba yasada Cumhurbaşkanına tanınan olağanüstü yetkiler var, Kamu İhale Kanunu'na getirdiğiniz istisnalar var, şu an üzerinde konuştuğumuz madde gibi bağımsız olamayacak bir Akreditasyon Kurumu var, meraları talan var, yandaşı kayırma var, derinleşecek olan ekonomik krizin ayak sesleri var ama vatandaşın çözüm bekleyen sorunları yok, milletin derdine derman yok” dedi.

Taşeron işçiler olsaydı

Milletvekili Köksal, “Keşke bu 71 maddede öğretmenlere, polislere, hemşirelere, din görevlilerine, orman muhafaza memurlarına ve diğer kamu idarecilerine 3600 ek gösterge olsaydı. Keşke bu 71 maddenin içerisinde hak gasbına uğrayan ve yıllardır hakkını arayan, seçim meydanlarında söz verdiğiniz hâlde Mecliste "hayır" dediğiniz için haklarını alamamış emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetine çare olsaydı. Keşke bu 71 maddenin içerisinde kadro vaadiyle kandırılıp kadro dışı bıraktığınız KİT'ler, özel bütçeli kuruluşlar, sosyal tesisler, yapım ihaleleri, danışmanlık, çağrı merkezi ve hastane bilgi yönetim sisteminde çalışan taşeron işçileri olsaydı.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bahçeli mola verdi
Bahçeli mola verdi
Hak ettiğimiz yere geleceğiz
Hak ettiğimiz yere geleceğiz