Advert
Advert

Tebrik kartına ilgi arttı

Afyonkarahisar PTT Başmüdürü Mehmet Demirörs, yeni yılla birlikte yılbaşı tebrik kartı gönderme oranının geçen yıla göre iki kat artışın olduğunu belirterek, “Bu senede bizim aynı şekilde yılbaşı nedeniyle 5-6 bin civarında bir kart kabulümüz oldu. Daha önceden bin 500-2 bin civarında bir kart kabulümüz oluyordu” dedi.

Tebrik kartına ilgi arttı
Tebrik kartına ilgi arttı Admin
Bu içerik 394 kez okundu.

Afyonkarahisar PTT Başmüdürlüğü özellikle çocukların mektup ve tebrik kartı gönderme alışkanlığının yeniden kazandırılmasına yönelik yaptığı çalışmalar meyvelerini vermeye başladı. Geçtiğimiz yıl 1500-2 bin civarında yılbaşı tebrik kartı gönderilirken, bu yıl 5-6 bin civarında tebrik kartı gönderildiği bildirildi.

e-ticaret önemli

2018 yılında yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Afyonkarahisar PTT Başmüdürü Mehmet Demirörs,178 yıllık köklü bir kuruluş olan PTT’nin 2018 yılı içerisinde çok başarılı ve güçlü çalışmalara imza attığı kaydetti. Başmüdür Demirörs, “Posta, kargo, lojistik alanında yıllardır hizmet veren PTT’miz e-ticaret alanında da atılımlara başlamış olup, Antalya’da uluslar arası düzenlenen E-Ticaret Çalıştayında gayet başarılı çıkmış ve bunun yansımalarını da tüm ülke olarak şuan yaşamaktayız. Afyonkarahisar PTT başmüdürlüğü olarak biz de aynı dönemlerde; Afyon Ticaret ve Sanayi Odası, Bolvadin Ticaret ve Sanayi Odası ve diğer Dinar ile Sandıklı Ticaret ve Sanayi Odası birlikte gayet güzel çalışmalara imza attık. İnşallah Afyonumuzda e-ticaret olayını gündeme aldık ve başarılı bir şekilde sürdürmekteyiz” dedi.

Alışkanlık kazandırıyoruz

Normal posta anlamında yeni yıldan kaynaklanan ve diğer milli ve dini bayramlarda da güzel kampanyalar düzenlediklerini belirten Demirörs, tebrik kartı yazma alışkanlığının iki kat arttığını söyledi. Demirörs, “Tebrik kartının, mektup yazma alışkanlığının çocuklarımızdan başlayarak tekrar canlandırılması adına çalışmalarımız oldu. Zafer Haftası’nda pul sergisi düzenledik. Bunları artık unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizi gün yüzene çıkarmak adına ciddi çalışmalar yürütmekteyiz. Bu senede bizim aynı şekilde yılbaşı nedeniyle 5-6 bin civarında bir kart kabulümüz oldu. Daha önceden bin 500-2 bin civarında bir kart kabulümüz oluyordu ama bu sene yapmış olduğumuz çalışmaların semerelerini almaya başladık inşallah. İki katının biraz daha üzerine çıktı seneye inşallah daha fazla bu kartlarımız göndereceğiz. Biz genelde çocuklarımızı bu kampanyaya dahil ederek, alışkanlık kazandırma aşamasındayız” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit abisini anlattı
Şehit abisini anlattı
Eğitimden geçtiler
Eğitimden geçtiler