Advert
Advert

Elazığ’a bir şok daha. Statları yıkılıyor

Elazığspor ve ElazizBelediyespor'un maçlarına ev sahipliği yapan Elazığ Atatürk Stadı'nın yıkım işlemleri resmen başladı. 1974 yılında hizmete giren stat, birçok şampiyonluk sevincine ve küme düşme üzüntülerine şahitlik etti.

Elazığ’a bir şok daha. Statları yıkılıyor
Elazığ’a bir şok daha. Statları yıkılıyor Admin
Bu içerik 637 kez okundu.

Spor Toto 1. Lig’de mücadele eden Elazığspor ve TFF 3. Lig ekibi ElazizBelediyespor’un iç saha maçlarına ev sahipliği yapan Elazığ Atatürk Stadyumu'nda yıkım işlemleri başladı. İhalesi ve projelendirmesi tamamlanan Elazığ Stadyumu olduğu yerde yıkılıp, yeniden inşa edilecek. 1974 yılında tamamlanarak Elazığ futbolunun hizmetine sunulan Elazığ Atatürk Stadyumu birçok kez şampiyonluk sevinci ve küme düşme üzüntülerine şahitlik etti.

EN FARKLI YENİLGİSİ ANTEP KARŞISINDA

1974-75 sezonunda faaliyete giren stadyumda, aynı sezon Elazığspor rekor puanla 3. Lig'de şampiyon olup, 2. Lig'e yükselme sevinci yaşamıştı. 44 yıllık serüvende Elazığ Atatürk Stadyumu’nda Elazığspor en farklı galibiyetini Bitlisspor karşısında 8-0’lık skorla alırken, en farklı yenilgisini içinde bulunduğumuz sezon Gazişehir Gaziantep karşısında 5-0’lık skorla aldı.

YIKIM ÇALIŞMALARI 60 GÜN SÜRECEK

Kullanılabilir malzemelerin içinden alınmasıyla Elazığ Atatürk Stadyumu’nda yıkım işlemleri 13 Ocak Pazar günü itibariyle resmen başladı. Yüklenici firmadan edinilen bilgiye göre stadyumda yıkım işlemleri 60 gün sürecek ve daha sonra verilecek olan onayla inşa çalışmaları başlayacak.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bahçeli mola verdi
Bahçeli mola verdi
Hak ettiğimiz yere geleceğiz
Hak ettiğimiz yere geleceğiz