Advert
Advert

MÜSİAD’a yeni üyeler

MÜSİAD ilimizde şube olduktan sonra ilk genel kurulunu gerçekleştirdi. Geniş katılımın olduğu genel kurulda yeni üye olanlara üyelik şiltleri verildi

MÜSİAD’a yeni üyeler
MÜSİAD’a yeni üyeler Admin
Bu içerik 583 kez okundu.

MÜSİAD Afyonkarahisar Şubesi ilk genel kurulunu gerçekleştirdi. Genel kurula AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, MÜSİAD Genel Merkez Yüksek Kurul üyeleri Ubdulsamet Temel ile Mahir Karabudak katıldı. Genel kurulda yeni üyelere birer şilt takdim edildi. MÜSİAD Afyonkarahisar Şubesinin ilk açıldığı günden itibaren Afyon’a katkı verdiğini ifade eden AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, 1. Genel Kuruluna davetlerinden dolayı Şube Başkanı Ahmet Karakol’a teşekkürlerini iletti.

Mesleğin duayenlerisiniz

Burada konuşan Milletvekili Yurdunuseven, “Burada bulunan tüm arkadaşlarımız mesleğinin duayenlerisiniz, Afyonumuzun gerçekten ekonomisine etki eden kardeşlerimiz. Hepiniz yanınız da için da 10, 100 veya 1000 kişi çalıştıran toplamında belki de Afyonkarahisar’ın yüzde 10-20 sine hitap eden bir kitle olarak burada bulunuyorsunuz. Ülkemiz için sizlerin, bizlerin hepimizin bir katkısı olmak zorunda. Bunu isterseniz zekat olarak düşünün ister yanınızda çalıştırdığınız personel olarak düşünün isterseniz ithalatınız, ihracatınız olarak düşünün ümmete karşı hepimizin bir vebali var” diye konuştu.

Çalışalım ve üretelim

Hükümet olarak her zaman sanayici ve iş adamlarının yanında olduklarını ifade eden Yurdunuseven,” Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan grup toplantımız da 500 ve üzerinde işçi çalıştıran kardeşlerimiz için sigorta prim desteğinin 3 puandan 5 puana çıkarılmasını, yeni istihdam edilen her işçi için 100 lira olan desteğim 150 liraya çıkarılmasını söylediler. Yine Maliye Bakanımız Berat Albayrak KOBİ’ler ve KOSKEB ile alakalı olarak yapılacak destekleri açıkladılar.  Biz istiyoruz ki bu ülke için bu ümmet için bir şeyler yapalım. Çalışalım, üretelim bununda temeli sizler vasıtasıyla üretim, üretim, üretimdir” dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vatandaşın yanında olacağım
Vatandaşın yanında olacağım
Sağlıklı yaşam için yürüdüler
Sağlıklı yaşam için yürüdüler