Advert
Advert

Burası milletin kıraathanesi

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz bünyesinde Gedik Ahmet Paşa İl Halk Kütüphanesinde oluşturulan Millet Kıraathanesi Vali Tutulmaz’ın katılımı ile hizmete açıldı.

Burası milletin kıraathanesi
Burası milletin kıraathanesi Admin
Bu içerik 533 kez okundu.

7 gün 24 saat hizmet verecek olan Millet Kıraathanesi açılışına Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, 26. Dönem Milletvekili Hatice Dudu Özkal, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyon Kocatepe Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hamza Çömez, İl Müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Açılışta Millet Kıraathanesi hakkında İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Mehmet Tanır tarafından bilgiler verildi.

 Bol bol kitap okuyalım

Daha sonra Gedik Ahmet Paşa İl Halk Kütüphanesinde oluşturulan Millet Kıraathanesi açılışında konuşma yapan Vali Mustafa Tutulmaz; “Bugün aslında yeni bir kütüphane açmıyoruz. Ancak yeni bir anlayışı devreye sokuyoruz. Bu da kitap okumanın devamlı olması sembolik de olsa 24 saat bu kütüphanenin açılmasıyla insan hayatının 24 saatinde kitap okunabileceğini göstermek açısından önemlidir. Her zaman şunu söylüyoruz: Kitapları okuyalım. Kitaplarla haşır neşir olalım. Okuyamıyorsak bile onları başucumuzda tutalım. Onların ara sıra sayfalarını karıştıralım, diyoruz. Çünkü geleceğimiz bizim hayal kurmamıza bağlı, geleceğimiz bizim kurduğumuz hayalleri faaliyete geçirmemize bağlı. Hayal kurabilmemiz için de kitap okumamız gerekiyor. Kitap okumanın illaki belirli konularda olması gerekmiyor. Okuyun, ne okursanız okuyun. Okudukça hayalleriniz genişleyecek, olaylara bakış açınız genişleyecek ve bu da ileride hem kişisel olarak bizleri, hem de ülkemizi daha iyi bir konuma getirecektir.” dedi.

Daha çok çalışalım

Yediden yetmişe tüm halkımızın kitap okumaya önem vermesi gerektiğini ifade eden Vali Tutulmaz; “Son zamanlarda işte robotlar ve yapay zekâlardan bahsediliyor. Bunlar kendiliğinden olacak şeyler değil. Robot da yine bir insan tarafından yapılacak ve kullanacak. Yapay zekâda yine bir insan tarafından kurgulanacak. Bunu kurgulayacak olan da robotu yapacak olan da insanda bizim insanımız olmalı. Biz her zaman başkalarının yaptıklarını takip eden, onların teknolojilerini kullanan konumda olmamalıyız. Biz sembolik olarak bunu açalım. Halkımız yediden yetmişe her yerde kitap okumaya önem vermeli. Daha çok okuyalım, daha çok çalışalım ve ülkemizi daha müreffeh hale getirelim. dedi. Konuşmaların sonunda Vali Mustafa Tutulmaz ve diğer protokol üyelerince Gedik Ahmet Paşa İl Halk Kütüphanesinde oluşturulan Millet Kıraathanesi kurdele kesimi yapılarak hizmete açıldı. Kurdele kesiminin ardından Vali Mustafa Tutulmaz ve diğer protokol üyeleri Millet Kıraathanesini gezerek incelemelerde bulundular.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit abisini anlattı
Şehit abisini anlattı
Eğitimden geçtiler
Eğitimden geçtiler