Advert
Advert

İşbirliği içerisinde çalıştık

Vali Mustafa Tutulmaz, mesai mefhumu gözetmeksizin her şartta görevlerini yerine getirerek halkımızın gören gözü, işiten kulağı ve konuşan dili olan basın mensupları ile ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle ile bir araya geldi.

İşbirliği içerisinde çalıştık
İşbirliği içerisinde çalıştık Admin
Bu içerik 1163 kez okundu.

Valiliğimizce düzenlenen programa Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkan ve 2. ACM Başkanı Fatih Serdar Köken, Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe, İl Jandarma Komutanı J.Albay Hamza Çömez, İl Emniyet Müdür Vekili Zafer Ünüvar,  İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, İl Müdürleri, Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt, ilimizdeki gazete sahipleri, internet haber siteleri, radyolar, basın sektöründeki meslek örgütü temsilcileri, ulusal basın temsilcileri ve yerel basın mensupları katıldılar.

 Masaları ziyaret etti

Vali Mustafa Tutulmaz program öncesinde ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle ile programa katılan basın mensuplarını masalarında ziyaret ederek ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Programda Afyonkarahisar İnternet Habercileri Derneği Başkanı İsmail Ögeday, İnternet Medyası Radyo ve TV Derneği Başkanı Ömer Elçi, Ege Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mehmet Abdioğulları ve Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yaptılar.

 Büyük mutluluk duyduk

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gerçekleştirilen programda konuşan Vali Tutulmaz; “10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü olması dolayısıyla bir araya geldik. Ben bütün basın mensubu arkadaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü en içten duygularımla kutluyorum. Bu günler tabii bir taraftan o mesleğin mensuplarını bir araya getirme, bir taraftan da bu meslekle ilgili problemleri, sıkıntıları karşılıklı olarak değerlendirme ve çözüm yolları arama günüdür. Bunu da gazeteciler ve basın mensupları olarak 2 yıldır kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliği içerisinde yapıldığını burada görmekten büyük bir mutluluk duyduğumu açıkça ifade etmek isterim. Basın mensuplarının yaptıkları iş zor, gerçekten bunu açıkça söylememiz gerekiyor” dedi.

Hepinizi tebrik ediyorum

Vali Tutulmaz, “Gece gündüz demeden haber takibi yapabilmek, aldığınız haberi kendi kişisel yorumlarınızı katmadan takipçilerinize ulaştırmak, ancak bunu yaparken de ilin genel durumuna bir zarar verir miyiz, ülkemizin genel ahlaki durumuna, toplumsal yapısına bir zarar verir miyiz düşüncesiyle hareket etmeniz muhakkak işlerinizi zorlaştırıyor. Her haber doğrudan yazıldığı zaman o topluma zaman zaman sıkıntılar da verebilir veya o haberin sahiplerini ileride de olumsuz şekilde etkileyebilir. Şunu son bir buçuk iki yıla yakın bir süreçte açıkça gördük ki gerçekten basın mensupları ilimizdeki sorumluluk duyguları üst düzeyde kişilerdir. Bundan dolayı ben özellikle hepinizi tebrik etmek istiyorum.”dedi. Ahmet IŞIK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlerim çarpıtıldı
Sözlerim çarpıtıldı
Özel misafirler
Özel misafirler