Advert
Advert

Her ile ayrı spor projesi geliyor

ölgesel kabiliyetler ve potansiyeller doğrultusunda her ile ayrı spor projesi hayata geçirmeyi hedeflediklerini belirten Bakan Kasapoğlu, “Bu çerçevede bilimsel veriler ışığında tüm Türkiye’de taramalar yapıyoruz. Şu ana kadar 1 milyon 200 bin 636 öğrenci tarandı. Spor alanında ülkemizin her tarafında farklı potansiyel ve zenginlik var” dedi.

Her ile ayrı spor projesi geliyor
Her ile ayrı spor projesi geliyor Admin
Bu içerik 576 kez okundu.

Kasapoğlu, “Bazı yerlerden güreşçi çıkıyor bazı yerlerden futbolcu. Bunları tek tek çıkarıyoruz. Potansiyellere göre her ile ayrı spor projesi düşüncemiz var” dedi. Yüzmeyi ülkenin her yerine yaymayı planladıklarını belirten Bakan Kasapoğlu, “yüzmeyi okul öncesine götürmek istiyoruz. Ayrıca Yüzme bilmeyen tüm yetişkinleri de buna dâhil etmek istiyoruz. Amacımız yüzme bilmeyen kalmasın. Temel felsefemiz bu” ifadelerine de yer verdi.

“YÜZME SPORU YAYGINLAŞACAK”

Yüzme sporunu yaygınlaştırmak istediklerini ifade eden Ksapoğlu, “Yüzmeyi gerçekten yurdun her tarafına yaymayı planlıyoruz. Özellikle çocuklardan başlayarak. İlkokul 3. ve 4. sınıftan başlayarak hatta okul öncesine bile götürmek istiyoruz. İlkokulda okuyan öncelikle 3. ve 4. sınıf öğrencilerin Beden Eğitimi ve Oyun Dersinde yüzme öğreteceğiz. Ayrıca Yüzme bilmeyen tüm yetişkinleri de buna dahil etmek istiyoruz. Amacımız yüzme bilmeyen kalmasın. Temel felsefemiz bu. Ama tabi ki çocuklardan başlamamızın farklı avantajları var. Onları profesyonel yüzücü yapma noktasında ayrı bir çalışma” diye konuştu.

HER İLE AYRI SPOR KOMPLEKSİ

Her bölge için ayrı ayrı çalışmaları da olduğunu ifade eden Bakan Kasapoğlu, “Örneğin Kars’ta atletimiz ve kayak ile ilgili potansiyel var. Biz bu potansiyeli değerlendirme noktasında atletimiz ve kayak ile ilgili imkanları biraz öne çıkaracağız. Bu anlamda buraya yaptığımız tesisler var. Bunun spor alanlarıyla eğitimlerin erişilebilmesi noktasında çalışmalar yapacağız. Her bölgenin öne çıkanları ayrı. Her bölgeye ayrı spor projesi çalışmamız var. Her şehrin hatta her ilçenin farklı genetik kodları var, Misal Mersin, Adana, Bursa hatta İstanbul Bayrampaşa gibi buralarda sporcu potansiyelimiz yüksek. Ülkemizin her köşesindeki çocuklarımızın fiziksel parametrelerine, özelliklerine göre spor dallarına yönlendiriliyor. Gençlerimiz önce sporcu olacaklar, yeteneklerini, potansiyellerini geliştirirlerse geleceğin yıldızları. Bu yolda tüm imkanlarımızı gençliğin hizmetine sunduk.

“1 MİLYONUN ÜZERİNDE ÇOCUK TARADIK”

Yetenek taramaları hakkında da konuşan Bakan Mehmet Kasapoğlu, “Bizim bu yetenek taraması kapsamında bilimsel temelli 1 milyonun üzerinde çocuğu taradık. Şimdi bu verileri değerlendirerek bu politikaları tekrar önümüze koyacağız. Her bölgenin ayrı. İç Anadolu’dan güreşçi çıkıyor. Orada güreşe yoğunlaşacağız. Bazı yerlerde yüzücü çıkıyor, orada yüzücülere yoğunlaşacağız. Bazı yerlerde atlet ve futbolcu çıkıyor. Bunu ortaya çıkarıp ona göre çalışmamız lazım. Bölgesel kabiliyetler ve potansiyeller doğrultusunda her ile ayrı spor projesi. Böyle bir düşüncemiz var” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Posterler kaldırılacak
Posterler kaldırılacak
Acar’a yoğun ilgi
Acar’a yoğun ilgi