Advert
Advert

Mücadele sürecek

Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığıyla Mücadele konulu Ocak Ayı Muhtarlar Toplantısında konuşan Vali Tutulmaz, “Güvenlik güçlerimiz uyuşturucu ile eskiyle kıyaslanmayacak bir şekilde mücadele ediyor. Muhtarlarımızda işbirliği içinde olsun” dedi.

Mücadele sürecek
Mücadele sürecek Admin
Bu içerik 293 kez okundu.

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün talimatları ile gerçekleştirilmesi istenilen Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığıyla Mücadele konulu toplantı muhtarlarla yapıldı. Toplantıda önemli açıklamalarda bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, “Kendi ülkemiz açısından bakarsak bu geçmiş 5 yılla bugünü kıyaslarsak uyuşturucu kullanımında çok ciddi bir artış olduğunu görüyoruz. Ayrıca uyuşturucu ile mücadelede de çok ciddi artışlar var. Güvenlik güçlerimiz uyuşturucu ile eskiyle kıyaslanmayacak bir şekilde mücadele ediyor. Kamu Kurum ve Kuruluşlarımız uyuşturucu kullanımının en aza indirilerek tamamen yok edilmesi yönünde gayretler gösteriyor” dedi.

 Muhtarlar yardımcı olsun

Muhtarlarımızın köy ve mahallelerde uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile ilgili sıkıntıları güvenlik güçlerimizle ve bizlerle paylaşması gerektiğine dikkat çeken Vali Tutulmaz; “İçişleri Bakanlığımız tüm muhtarlarımızı önemsemektedir. Muhtarlarımızın bu konuda diğer alanlarda olduğu gibi, bu konuda da yaşadıkları ve bulundukları mahallelerdeki sıkıntıları öncelikle emniyete, jandarmaya ve bizlere ulaştırsınlar. Bu sıkıntıları ulaştırırlarsa, bizlerin bunları çözme yönündeki çabalarımız daha bir anlamlı olur, daha da bir sonuç odaklı olur. Yoksa Emniyetimizde, Jandarmamızda gerçekten gayret gösteriyor, bir şeyler yapmaya çalışıyor” dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlerim çarpıtıldı
Sözlerim çarpıtıldı
Özel misafirler
Özel misafirler