Advert
Advert

TAŞPINAR DERGİSİ YİNE DOPDOLU

Afyonkarahisar tarihine ışık tutan Taşpınar Dergisi'nin 20. sayısı okuyucularıyla buluştu. 1950 yılına kadar aralıksız olarak 161 sayı çıktıktan sonra çeşitli aralıklarla yayımlanan Taşpınar Dergisi'nin yeni sayıları okuyucusuyla buluşmaya devam ediyor.

TAŞPINAR DERGİSİ YİNE DOPDOLU
TAŞPINAR DERGİSİ YİNE DOPDOLU Admin
Bu içerik 306 kez okundu.

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban dönemiyle birlikte 5’nci sayıdan itibaren yayın hayatına kaldığı yerden yeniden devam eden Taşpınar Dergisi'nin 20. sayısı da Afyonkarahisar’ın tarihine ve kültürüne ışık tutuyor. Taşpınar Dergisinde yine birçok farklı konu okuyucuların beğenisine sunuldu.

Eroğlu ile özel röportaj

Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Prof. Dr. Kemal Çakmaklı ve Afyonkarahisarlı sanayici işadamı Dr. Orhan Yavuz ile röportajlarında bulunduğu derginin kapağında, Afyonkarahisar eski Cezaevinden Kale’nin görünüşüne dair bir tabloya yer verildi. Dergide ayrıca günümüze gelemeyen eski cezaevini Hasan Özpınar kaleme aldı. Afyonkarahisar’da eski düğün adetlerini Mustafa Mühsürler, İstiklal Harbinde demiryolcuların hatıralarını H. Tahsin Günek, Muammer Bayar, Fevzi Kaya, Ahmet İlaslı, Erdoğan Emre gibi isimlerinde birbirinden farklı yazıları okuyucuları geçmişe yolculuk yaptırıyor. Afyonkarahisar tarihinden pek çok farklı fotoğraf ve şiir de dergiye ayrı bir zenginlik katıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vatandaşın yanında olacağım
Vatandaşın yanında olacağım
Sağlıklı yaşam için yürüdüler
Sağlıklı yaşam için yürüdüler