Advert
Advert

Ziyaretler sürüyor

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya, Alevi Kültür Dernekleri Afyonkarahisar Şube Başkanlığını ziyaret etti

Ziyaretler sürüyor
Ziyaretler sürüyor Admin
Bu içerik 647 kez okundu.

Milliyetçi Hareket Partisi MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Kent Bilimci Fatih Çetinkaya, Alevi Kültür Dernekleri Afyonkarahisar Şube Başkanlığını ziyaret ederek alevi vatandaşları dinledi. Yenice Mahallesindeki Cem Evi’nde Alevi vatandaşlarla bir araya gelen Fatih Çetinkaya, Alevi Kültür Dernekleri Afyonkarahisar Şube Başkanı Mustafa Güllü tarafından karşılandı. Çetinkaya'ya adaylığının hayırlı olması temennisinde bulunan Dernek Başkanı Mustafa Güllü, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

CEM DEMEK ANADOLU DEMEKTİR

“Cem demek Alevi demek Bektaşi demek Türk demektir, Anadolu demektir. Anadolu’nun Türklük temelini atan kültür demektir.” diyen MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya, “İmamı Azam Ebu Hanife’nin ‘son iki yılı olmasa idi Numan helakta idi' sözü kendisinin 12 imamdan Caferi sadığa olan intisabını ve önemini anlatır. Bu böyle iken kim ki Alevi Sünni diye ayırıyor ise hem dini hem milleti bölüyor demektir. Balkanlar Müslüman Türk ise bu Bektaşi dergahlarının misyonudur. Yeniçeri Bektaşi ise kim bize ayrılık hissesi verebilir. Yangın aynı yangın Kerbela da taraf aynı taraf. Bugün sadece biz ve Abdullah bin sebepler vardır” dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bahçeli mola verdi
Bahçeli mola verdi
Hak ettiğimiz yere geleceğiz
Hak ettiğimiz yere geleceğiz