Advert
Advert

“Bütçe disiplininden asla taviz vermedik”

Spor Toto 1.Lig’de yer alan temsilcimiz AfjetAfyonspor’da yönetim kurulu, kulübün sosyal medya hesabından yazılı bir açıklama yaptı.

“Bütçe disiplininden asla taviz vermedik”
“Bütçe disiplininden asla taviz vermedik” Admin
Bu içerik 699 kez okundu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetimi'nin 1.5 yıl önce gündeme getirdiği ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın da destek verdiği, futbol kulüplerinin borçlarının yeniden yapılandırılmasıyla ilgili projede ilk somut adım atılmıştı. Bunun üzerine tüm spor kamuoyu, mor beyazlıların nasıl bir yol çizeceğini merak ederken, yapılan yazılı açıklamada herhangi bir şekilde krediye ihtiyaç duyulmadığı ve söz konusu çalışmanın Türk futboluna hayırlı olması temennisinde bulunuldu.

İŞTE SÖZ KONUSU AÇIKLAMA

Ziraat Bankası ve Türkiye Futbol Federasyonu işbirliği ile gerçekleştirilecek proje hakkında şu ifadelere yer verildi, “Mali açıdan sıkıntılı süreçten geçen Türk futbol kulüplerinin borçlarının ödenmesi ve yapılandırılması konusunda Ziraat Bankası ve Türkiye Futbol Federasyonu bir çalışma yapmışlardır. Zor günlerden geçen bir çok kulüp için son derece önemli olan bu çalışma Türk futbolu için hayırlı olsun.”

AfjetAfyonspor’un kurulduğu günden bu yana hiçbir şekilde bütçe disiplininden taviz verilmediğini de sözlerine ekleyen yönetim, “kulübümüz bu nedenle de tüm spor camiasının haklı takdirini kazanmıştır. Kulübümüzün hiçbir yapılandırmaya ihtiyacı olmadığı için böyle bir kredi de kullanmayacaktır. Bu güçlü yapının inşasını sağlayan başta şehir yöneticilerimiz olmak üzere kulübümüze desteklerini esirgemeyen sanayici ve iş adamlarımıza tekrar teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.

9 OCAK’TA BEŞİKTAŞ İLE…

İkinci devre hazırlıklarını Antalya’da sürdüren mor beyazlı temsilcimiz, hazırlık maçları programı kapsamında ilk maçını Tuzlaspor ile oynadı. Jetler, ikinci hazırlık maçını ise 9 Ocak Çarşamba günü Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş A.Ş. ile oynayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit abisini anlattı
Şehit abisini anlattı
Eğitimden geçtiler
Eğitimden geçtiler