Advert
Advert

Basketbol ’da sporcu taraması başlıyor

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından, potansiyel sahibi genç basketbolcuların bilgilerinin kayıt altında tutulması ve gelişimlerinin düzenli olarak takip edilmesi adına TBF Basketbolcu Havuzu Tarama Programı düzenlenecek.

Basketbol ’da sporcu taraması başlıyor
Basketbol ’da sporcu taraması başlıyor Admin
Bu içerik 773 kez okundu.

Türkiye Basketbol Federasyonu Altyapı Milli Takımları Koordinatörleri ve federasyon tarafından görevlendirilecek milli takım antrenörlerinin de yer alacağı tarama programları TBF Sağlık Kurulu işbirliğiyle takip edilecek.

TARAMA SONRASINDA TAKİP EDİLECEKLER

Üç aşamada gerçekleştirilecek olan taramaların ilk aşamasında; federasyon yetkilileri tüm Türkiye genelinde il bazındaki lisanslı oyuncu sayılarını dikkate alarak tüm illeri kapsayacak şekilde 48 ilde uygulanacak.İkinci aşamada ise federasyon yetkilileri tarafından belirlenecek sayıda basketbolcu adayları, üç şehirde gerçekleştirecek iki günlük kamplara katılacak. Son aşamada ise yine federasyon yetkilileri tarafından belirlenecek sayıda basketbolcu adayları, üç gün boyunca düzenlenecek kampta yer alacaklar. Tarama sonrasında dönemsel olarak oyuncuların gelişimleri takip edilip kayıt altına alınacak.

TARAMA AŞAMALARI NASIL OLACAK?

Bilgi taramaları 3 aşamadan oluşmaktadır. İlk aşamada federasyon yetkilileri tüm Türkiye genelinde il bazındaki lisanslı oyuncu sayılarını dikkate alarak bilgi tarama programını uygulanacak. İkinci aşamada federasyon yetkilileri tarafından belirlenecek sayıda basketbolcu adayları 3 şehirde, iki günlük kamplara katılacaklar. Son aşamada ise yine federasyon yetkilileri tarafından belirlenecek sayıda basketbolcu adayları üç gün boyunca düzenlenecek kampta yer alacaktır. Tarama sonrasında dönemsel olarak oyuncuların gelişimleri takip edilip kayıt altında tutulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit abisini anlattı
Şehit abisini anlattı
Eğitimden geçtiler
Eğitimden geçtiler