Advert
Advert

İGM Başkanı Salih Sel’e tepki var

Yeni yapılacak olan Merkez Atatürk ile Hoca Ahmet Yasevi İlkokulu ve Ortaokulunun yer teslimleri firmalara Mayıs 2018 tarihinde yapıldı. Atatürk İlkokulu kar altında kalırken, Hoca Ahmet Yasevi ilk ve ortaokulu binaları ise bitme noktasına geldi. Aradaki fark Atatürk İlkokulu velilerini üzüyor.

İGM Başkanı Salih Sel’e tepki var
İGM Başkanı Salih Sel’e tepki var Admin
Bu içerik 2786 kez okundu.

2016-17 Eğitim öğretim yılının tamamlanmasıyla birlikte  2011 yılı ağustos ayında boşaltılıp yıkılan Merkez Atatürk İlkokulu’nun yerine yapılacak olan 32 derslikli okulun ihalesi  2018 yılının Mart ayında yapılıp yer teslimi 15 Mayıs 2018 tarihinde  ihaleyi alan TDM .Müt.Mak. İnş. A.Ş Mehmet Tuncer İş ortaklığına yapıldı.

7 AYDA ÇATI SEVİYESİNDE

İhaleyi alan firma yöneticileri bugüne kadar geçen 7 ay süresinde okul inşaatının zemin betonunu attığı görüldü.  Atatürk İlkokulu ile aynı ayna ihalesi yapılan eski doğum evi hastanesinin yıkıldığı alana yapılan iki bloklu 32’şer derslikli hem ilkokul, hemde ortaokul binasının ihalesini alan firmanın bugüne kadar okul binalarının 4 katlarını yaptığı, inşaatları çatı seviyesine getirdiği görüldü. 

VELİLER İSYANDA

Okul inşaatının ihalesinin Afyonkarahisar İl Özel İdaresi tarafından yapıldığını belirten Atatürk İlkokulu öğrenci velileri , “Bizim ihaleye alan firmanın 7 ayda sadece zemine beton atarken, diğer iki okul binasının ihalesinin alan firmanın aynı anda iki okul binalarının tamamlama noktasına gelmesi bizleri üzüyor. İnşaatımızın bitim tarihi olan 24 Şubat 2020 tarihinde tamamlanması imkânsız gibi görünüyor” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

SALİH SEL’e TEPKİ

ODAK’in edindiği bilgilere göre Okul inşaatları hakkında İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel’e ulaşıp bilgi almak isteyen öğrenci velilerine Sel’in bilgi verirken öğrenci velilerine yüksek ses tonu ile cevap verdiği iddia edildi. Başkan Sel’in ihaleyi alan şirket ve müteahhidi koruyan yönde açıklamalarda bulunarak, “Sizin krizden haberiniz yokmu?” yönünde açıklamada bulunduğu buna karşılık velilerin , “Cumhurbaşkanımız televizyonlarda yaptığı konuşmada ülkemizde kriz yok” cevabı verdikleri öğrenildi.

İhaleleri aynı tarihlerde yapılan Atatürk İlkokulun inşaatı ile Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu ve ortaokulu inşaatlarının son durumlarını dün ODAK görüntüledi.  İnşaatlarda büyük farklılık gözler önüne sergilendi.

 ODAK ÖZEL HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlerim çarpıtıldı
Sözlerim çarpıtıldı
Özel misafirler
Özel misafirler