Advert
Advert

Öğrenciler örnek oldu

Meraşal Fevzi Çakmak Orta Okulu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Klübü öğrencileri Şehit ve Gazilerimizi Unutmayalım Projesi kapsamında Okul Müdürü Asım İl Aslan ve Proje Öğretmeni aynı zamanda bir şehit kardeşi olan Saliha Kanat ile birlikte Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanlığını ziyaret etti.

Öğrenciler örnek oldu
Öğrenciler örnek oldu Admin
Bu içerik 441 kez okundu.

Meraşal Fevzi Çakmak Orta Okulu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü öğrencileri Şehit ve Gazilerimizi Unutmayalım Projesi kapsamında okulda bir kermes düzenlediklerini ve bu kermesin gelirini de derneğin hesaplarına yatırarak bağış yaptıklarını söyleyen okul müdürü Asım İlaslan öğrencilerin bu kampanyada çok hassas, gönüllü ve istekli olduklarını belirtti. Proje Öğretmeni aynı zamanda bir şehit kardeşi olan Saliha Kanat ise asıl önemli olanların anneler olduğunu kadınlar olduğunu belirterek aziz şehitlerimizide annelerimizin doğurduğunu onların besleyip büyütüp vatana hediye ettiğini vurgulayarak bir şehit kardeşi olarak böyle bir etkinlik yapmanın çocuklarımıza vatan bilincini aşılamanın verdiği mutluluk tan onur duyduklarını belirtti.

Şanlı bir direniş

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Malül Gazi P. Uzm. Çvş. İsmail Kumartaşlı ise Şehitlik ve Gazilik olgusu üzerine paylaşımlarda bulundu aynı zamanda Çanakkale’den Kocatepe’ye, Sarıkamış’tan Kıbrıs’a tarihin farklı dönemlerindeki şehitlerimiz anıldı.  Söyleşinin her saniyesini dikkatle ve saygıyla izleyen öğrenciler Gazilerimiz tarafından övgüyle karşılandı. Dernek Şube Başkanı Malül Gazi P.Uzm.Çvş İsmail Kumartaşlı tarihe şanlı bir direniş olarak geçen 15 Temmuz mücadelesinde göğsünü siper, canlarını feda eden şehitleri anmanın, hatırlamanın ve hatırlanmalarını sağlamanın millî ve insani sorumluluk olduğu vurgulayan konuşmasında, milletin kahramanlık öyküsünün bilinmesi, anlatılması ve gelecek nesillere aktarılması gerektiğine işaret etti.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bahçeli mola verdi
Bahçeli mola verdi
Hak ettiğimiz yere geleceğiz
Hak ettiğimiz yere geleceğiz