Advert
Advert

Eğitim sadece okulda olmaz

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın Şuhut İlçesinde “Veli Buluşmaları Projesi” Kapsamında Öğrenci velileri İle bir araya geldi.

Eğitim sadece okulda olmaz
Eğitim sadece okulda olmaz Admin
Bu içerik 1349 kez okundu.

Şuhut Kaymakamlığı ve Şuhut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan "Veli Buluşmaları" projesi kapsamında, Şuhut Kaymakamı Nurullah Kaya,  İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Eroğlu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Kemal Avşar, Kurtuluş Ortaokulu Öğrenci Velileri ile Şuhut Öğretmenevi’nde bir araya geldi. Açılış konuşmasında İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Kemal Avşar, Kurtuluş Ortaokulu’nda yürütülen eğitim-öğretim faaliyetleri ve projeler hakkında bilgi verdi.

ÇOCUKLARIMIZ OYNASIN

Şuhut Kaymakamı Nurullah Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’a projelerine desteklerinden ve katılımından dolayı teşekkür ederek başladığı konuşmasında; “ Sadece belirli meslekler değil, hakkıyla yapılan, dürüstçe yapılan tüm meslekler kutsaldır. Çocuklarımızı belirli meslek guruplarına maaşlı, kariyerli diyerek yönlendirmek işsizler ordusunun büyümesine yol açıyor. Ayrıca bu yönlendirme hatalarından dolayı mesleğini sevmeden yapan birçok kişi mutsuz oluyor. Çocuklarımızı ilgileri ve yetenekleri doğrultusunda iyi analiz ederek sevebilecekleri alanlara yönlendirelim. Bu kapsamda ilçemizde çocuklarımıza hitap edebilecek bilimsel, sanatsal ve sportif atölyeler oluşturuyoruz. Çok ders çalışan, hep ders çalışan çok başarılı olur diye kendimizi kandırmayalım. Çocuklarımız oynasın, eylensin, spor yapsın, sanatla uğraşsın. Planlı ve yeteri kadar çalışsın. Göreceksiniz daha mutlu ve başarılı olacaklar” dedi.

AHLAKİ DEĞERLER ÖNEMLİ

 İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’da yaptığı konuşmada“ İlçe Kaymakamımıza ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüze bu projelerinden dolayı, velilerimizle bu buluşma ve paylaşımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Artık eski anlayışlar bugünün dünyasında tutmuyor. Çocuğumuzu okula getirip al hocam, eti senin kemiği benim devri bitti. Eğitim-öğretim dediğimiz zaman, talim-terbiye dediğimiz zaman, sadece okul, sadece müdür veya öğretmen yeterli gelmiyor günümüzde. Yani hep birlikte bu sürecin içerisinde yer almak zorundayız. Artık dünya çocukların cebinde. İstedikleri bilgiye anında ulaşabiliyorlar. Bu bilgiler her zaman doğru bilgiler olmuyor. O yüzden çocuklarımızı iyi yetiştirebilmeliyiz. Ahlaki değerlerimizi öğretebilmeliyiz. Onların bol bol okuması için kendimiz de örnek olmalı mutlaka okumalıyız” dedi. Samimi bir ortamda öğrenci velilerinin de görüş ve önerilerini aktardığı sohbetin ardından, hatıra fotoğrafı çekimiyle toplantı sona erdi.

ODAK HABER/Gamze Koçak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit abisini anlattı
Şehit abisini anlattı
Eğitimden geçtiler
Eğitimden geçtiler